Upravit stránku
08. 12. 2020

Ústí vs. Beksa


Po dvou domácích výhrách míří Beksa na sever Čech, kde bude na ústecké palubovce usilovat o třetí vítězství v řadě, což se jí v dosavadním průběhu NBL dosud nepodařilo.

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. (5/6) vs. BK JIP Pardubice (6/6)
středa 9. 12. v 18:30

Dvě výhry a dost.

Delší úspěšná šňůra se pardubickým basketbalistům v letošním ročníku Kooperativa NBL zatím nepovedla.

Další možnost budou mít ve středu večer, kdy budou chtít navázat na předchozí domácí výhry nad Ostravou (101:79) a USK Praha (73:72). "Rádi bychom prodloužili naši vítěznou šňůru i v Ústí, protože střed tabulky je hodně vyrovnaný a každé vítězství se hodí, abychom poskočili do horní poloviny," upozornil asistent trenéra Adam Konvalinka na nevšední vyrovnanost tabulky: vždyť hned šest týmů, tedy rovná polovina ligového pelotonu, má momentálně na kontě 5-6 vítězství.

Patří mezi ně právě i Sluneta.

S mírně pasivní bilancí 5/6 figuruje na 7. místě, Beksa je šestá.

"Osu ústeckého týmu tvoří již několik let Michal Šotnar, Spencer Svejcar, Dalibor Fait a Ladislav Pecka, nově ji doplnili Lamb Autrey s Gligoriem Rakočevičem," upozornil Konvalinka na klíčové muže domácích. Zejména šestadvacetiletý americký křídelník Svejcar prožívá parádní sezonu, s aktuálním průměrem 15,8 bodu je ústeckým top-skórerem (trojky 43,5% - 27/62).

Dvouciferný bodový průměr si drží ještě Dalibor Fait (12,7 bodu), Lamb Autrey (12,8 bodu + 6,5 doskoku) a Ladislav Pecka (11,7 bodu + 6 doskoků), ústřední rozehrávač Michal Šotnar střádá 8 bodů + 6,1 asistence. "Soupeř rád skóruje, má hodně vysoký průměr nastřílených bodů a jeho hráči chodí strašně rádi útočně doskakovat. Pro nás to znamená, že potřebujeme slušně bránit, dostávat domácí pod tlak, aby jednoduše neskórovali, a pomoct si dobrým doskokem," shrnuje pardubický asistent klíčové faktory.

První vzájemný duel, který se hrál v polovině září v Pardubicích, se dlouho vyvíjel příznivěji pro Beksu.

Od začátku jsme vedli, 11 minut před koncem o velmi slibných 13 bodů a ještě 7 minut před koncem o 9 bodů.

Závěrečná pasáž však skončila poměrem 8:21 (!) a Sluneta si odvezla tříbodové vítězství (nejvíce bodů: Švrdlík 22, Vyoral 20, Potoček 11, Merešš 8... - Svejcar 17, Fait 15, David 12, Autrey 11, Rakočevič 10...). Naposledy však Beksa napínavou koncovku zvládla, USK Praha přetlačila díky Vyoralově vítězné trojce 73:72 a po přesvědčivém triumfu nad Ostravou dokázala "urvat" důležitou výhru. "Je hezké vyhrávat, když se daří, ale důležité, i když se nedaří, což jsme v sobotu proti USK splnili. Doufám, že nám tohle těžce vybojované vítězství dá do budoucna víc, než předtím lehčí výhra nad Ostravou. Věřím, že se to pozitivně promítne na našem sebevědomí," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti