Upravit stránku
10. 02. 2020

Ústí vs. Beksa


Přerušit třízápasovou šňůru porážek a získat své první vítězství v nadstavbové části NBL. S tímto cílem vyběhne Beksa na palubovku ústecké Slunety.

3. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Sluneta Ústí n. L. (13/11) vs. BK JIP Pardubice (13/11)
úterý 11. 2. v 17:30

Na severu Čech na sebe narazí dva týmy se shodnou bilancí výher a porážek.

A také dva týmy, jimž se momentálně příliš nedaří.

Beksa, sužovaná zraněními osových hráčů, prohrála na konci základní části v Děčíně, poté neuspěla ani v úvodních dvou kolech nadstavby: nejprve v Nymburku a naposledy s USK Praha. Po třítýdenní pauze se sice o víkendu vrátili do hry rozehrávač Viktor Půlpán s křídelníkem Ozrenem Pavlovičem, leč mimo sestavu i nadále zůstávají podkošoví hráči Radek Nečas s Ondřejem Kohoutem a nově bohužel také křídelník David Škranc, který si v sobotu poranil kotník.

Sluneta zapsala v posledních čtyřech kolech tři porážky, naposledy neuspěla v Nymburku 78:102 (nejvíce bodů: Čampara 14, Rodgers 12, Bažant 12, Svejcar 10, Houška 10...). Na začátku února však ve své hale získala velmi cenný skalp druhé Opavy, kterou srazila dvanáctibodovým rozdílem 82:70 (nejvíce bodů: Svejcar 18, Čampara 13, Pecka 12, Brown 10, Bažant 10...).

"V sobotu se nám vrátili někteří marodi, ale zase se objevili jiní… Točíme se v kruhu," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka"Maraton zápasů před reprezentační přestávkou končíme v Ústí, kde se nikomu nehraje dobře. Nám se tam v základní části podařilo vyhrát, teď to bude trošku odlišné," řekl dále asistent kouče Scalabroniho. Jiné to bude i z důvodu, že Ústí nedávno vylepšilo svoji soupisku. "Soupeř přivedl na perimetr američana Rodgerse, který rád skóruje," upozornil Konvalinka na nového křídelníka, který při své premiéře v Nymburku nastřílel lídrovi tabulky 12 bodů. "Největší síla domácích je v základní ose Šotnar-Svejcar-Houška, které doplňují Pecka a dva američtí hráči Brown s Rodgersem."

V základní části jsme Slunetu dvakrát přehráli, byť doma až díky šťastné trojce Ondřeje Kohouta v poslední sekundě.

Ze severu Čech jsme si na začátku ledna odvezli šestibodové vítězství.

Oba zápasy měly jedno společné: padlo v nich velmi málo bodů (67:65 a 73:67). Co bude klíčové pro to, abychom zkušený ústecký tým zdolali i potřetí v sezoně? Hrát opět na nižší skóre? "Pro nás bude důležité udržet domácí na uzdě, protože pokud by se zápas zvrhl v nějakou větší přestřelku, naše šance budou mnohem menší," míní Adam Konvalinka. "Zároveň doufáme, že už se nic nikomu nestane a reprezentační pauzu využijeme k doléčení všech zdravotních problémů."

Po odehrání třetího kola nadstavby se NBL na dva a půl týdne přeruší kvůli reprezentační přestávce, pokračovat bude až 29. 2., kdy vyzveme Olomoucko. Vstupenky na tento i na další domácí zápasy můžete zakoupit již nyní přes internet zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti