Upravit stránku
03. 01. 2020

Ústí vs. Beksa


První utkání v novém kalendářním roce 2020 odehrají pardubičtí basketbalisté na severu Čech, kde bude jejich soupeřem rozparáděná ústecká Sluneta.

17. kolo základní části Kooperativa NBL:

Sluneta Ústí n. L. (10/6) vs. BK JIP Pardubice (10/6)
neděle 5. 1. v 18 hodin

Před vánočními svátky a mezi Vánoci a Novým rokem si oba soupeři vedli rozdílně.

Zatímco my jsme výsledkově zvládli jediný z posledních tří ligových zápasů, Sluneta zapsala již tři ligové výhry v řadě a celkem ovládla pět z posledních šesti utkání, díky čemuž nás dorovnala na bilanci 10/6! "Ústečtí basketbalisté jsou momentálně na vlně: daří se jim v Alpe Adria Cupu, v lize doma přehráli Opavu a naposledy vyhráli v Praze na USK, což jsou výhry, které se počítají," nemohl si pardubický asistent Adam Konvalinka nevšimnout parádních výsledků ústecké družiny v závěru kalendářního roku 2019.

Hodně překvapivá nebyla ani tak samotná předvánoční výhra nad druhou Opavou, jako spíš její výše (93:66!). Naposledy v Praze pak ústecký tým předvedl parádní obrat: ještě necelých 17 minut před koncem byl pozadu o 17 bodů, leč zbývající pasáž ovládl drtivě 46:24 (z toho poslední čtvrtinu 28:13) a celý zápas získal poměrem 83:78 (nejvíce bodů Slunety: Houška 26, Svejcar 17, Bažant 12...)!!! "Ústí se prezentuje velmi dobrou hrou, hlavně na domácí palubovce, kde naposledy jednoznačně přehrálo Opavu. Opírá se o týmové pojetí, přičemž osu týmu tvoří kvarteto Houška-Šotnar-Svejcar-Pecka," vyjmenoval Konvalinka opěrné muže Slunety.

Všichni čtyři mají v NBL dvouciferný bodový průměr a společně se skládají na 55 bodů! Týmovým top-skórerem je pivot Pavel Houška (15,9 bodu + 6,6 doskoku + 3,7 asistence), těsně následovaný křídelníkem Spencerem Svejcarem (15,3 bodu). Další podkošový hráč Ladislav Pecka přidává 12,7 bodu + 7,7 doskoku a rozehrávač Michal Šotnar 10,5 bodu + 4,8 asistence. "Pokud jde o klíčové faktory, z naší strany si musíme dát pozor především na ústecké střelce z dálky," upozornil pivot Ondřej Kohout na jednu z velkých ústeckých zbraní. Zpoza tříbodového oblouku září zejména Pavel Houška (výtečná úspěšnost 44,6% - 29/65), nad magickou čtyřicetiprocentní hranicí se drží ještě Michal Šotnar (43,4% - 34/76).

"Oba týmy se vracejí do běžného fungování po vánočních svátcích, kdy je režim vždy trochu nestandardní, takže důležitým faktorem podle mě bude i to, kdo si po tomto období přinese do zápasu lepší formu a větší herní pohodu," myslí si Kohy, jenž svojí nezapomenutelnou trojkou v poslední sekundě rozsekl první vzájemný duel v Pardubicích, který jsme vyhráli 67:65 (nejvíce bodů: Pavlovič 15, Půlpán 12, Škranc 11... - Svejcar 12, Brown 11, Šotnar 11...). "První vzájemné měření sil u nás v Pardubicích moc bodů nenabídlo, tentokrát očekávám úplně jinou bitvu," řekl dále Adam Konvalinka.

Jaké faktory považuje za klíčové pro příznivý vývoj a výsledek nedělního utkání? "Pro nás bude velmi klíčové udržet vlastní týmové pojetí ze zápasu s Hradcem Králové (vyhráli jsme jej zcela jednoznačně 106:71 - pozn. aut.), jak na obranné polovině, tak hlavně v útoku, kde se občas dokážeme hodně trápit. Rozhodovat bude dle mého i doskok, o který se zase musíme opřít, a také úspěšnost střelby," doplnil asistent pardubického kouče Scalabroniho. Pro oba trenéry Beksy je pozitivní, že se již v minulém kole vrátili do sestavy uzdravení Ozren Pavlovič s Prokopem Slaninou, a tak otazník visí pouze nad startem ústředního playmakera Tomáše Vyorala.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti