Upravit stránku
16. 04. 2018

Ústí vs. Beksa, díl 4.


Nesmírně důležitý zápas mají před sebou basketbalisté Pardubic. Po třech čtvrtfinálových duelech ztrácejí s Ústím 1-2 a cíl před Utkáním 4 je tedy jasný: VYROVNAT!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 4:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice
pondělí 16. 4. v 18 hodin

Klíčem k úspěchu je... útok! Ano, defenziva je naprostý základ, jenže bez produktivního útoku to zkrátka nejde.

Co musíme změnit v dnešním čtvrtém dílu čtvrtfinálového příběhu? "Musíme dávat koše," hořce se pousmál trenér Tomáš Bartošek. Když se ohlédl za nedělním čtvrtfinálovým utkáním číslo 3 (70:58), povzdychl si: "Měli jsme hodně otevřených střel, které jsme nedali, bohužel jsme několikrát nedali ani zpod koše, včetně dvojaktů." To pardubický tým pochopitelně sráží. "Basket není fotbal, aby zápas skončil 0:0. Můžeme dřít v obraně, odbojovat to, to je základ, hlavně v play-off nechcete soupeři dovolit jednoduché koše. Nutně však potřebujeme přidat nadstavbu: dávat koše!"

Čísla z třetího zápasu je třeba pozvednout.
Poměr proměněných trojek byl 12 - 5, celková úspěšnost střelby 42% ku 35%, měli jsme jen 9 útočných doskoků atd...

Čtvrtfinále se však hraje na čtyři vítězná utkání.

V zápase číslo 4 si buď Sluneta vybojuje postupový mečbol, nebo Beksa znovu vyrovná.

Co je třeba udělat pro to, aby platila druhá varianta? "V první řadě zapomenout na to, co bylo v minulých zápasech série a správně si nastavit hlavy," zdůraznil Bartošek. "Je to 2-1, velmi rychle následuje další zápas. My teď musíme udělat všechno pro to, abychom tuhle výhru brali my a před návratem do Pardubic sérii opět vyrovnali," doplnil pardubický trenér.

Videostream na TVCOM.cz sledujte zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti