Upravit stránku
15. 12. 2023

Ústí n. L. vs. Beksa


Dlouhou zápasovou šňůru po soupeřových palubovkách zakončí pardubičtí basketbalisté v nedělním odpoledni na severu Čech, kde bude jejich soupeřem ústecká SLUNETA.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SLUNETA Ústí n. L. (9/6) vs. BK KVIS Pardubice (5/10)
neděle 17. 12. v 16:45 | Sportcentrum SLUNETA

Brno, Ostrava, Písek. Poslední tři venkovní zápasy skončily pro Beksu neúspěšně.

V součtu s předcházejícími třemi nezdary - domácími s Opavou a Děčínem a venkovním v hale USK Praha - už bohužel počítáme 6 porážek za sebou... "Podruhé za sebou jsme měli mezi zápasy celý týden, kdy jsme pouze trénovali. Pořád nás trápí nějaké menší zdravotní problémy, ale snažili jsme se maximálně koncentrovat na každý trénink," předeslal trenér Vanja Miljković. "Tým se opravdu snaží a v tréninkovém procesu odvádí maximum, za což jsem hrozně rád, protože to, jak moc do toho každý den dáme a jak moc budeme bojovat, je první předpoklad k tomu, abychom začali opět vítězit," přeje si pardubický kouč.

Ústečtí sice vstoupili do letošního ročníku Kooperativa NBL třemi porážkami v řadě, jenže záhy natočili kormidlo správným směrem, nabrali vítr do plachet a svou vítěznou sérii natáhli až na číslo 7!!

V prosinci dosud odehráli dva duely: nejprve ztratili prestižní derby v Děčíně o 11 bodů (byť ještě v závěru třetí čtvrtiny o 5 bodů vedli), minulou neděli ve své hale přetlačili houževnatou Ostravu 94:88, když ještě necelých 8 minut před koncem zaostávali o 5 bodů (nejvíce bodů Ústí: Nichols 20, Autrey 19, Pecka 17, Johnson 12, Rowan 11, Žikla 9...).

Ofenzívu SLUNETY táhne v první řadě top-skórer celé ligy Ty Nichols. Americký rozehrávač nastřádal vve všech dosavadních 15 zápasech 13 a více bodů (12krát dokonce 20 a více bodů!) a jeho aktuální průměry činí 23,9 bodu + 5,1 asistence (užitečnost 30,2)!! V dvouciferných hodnotách se dále pohybují Lamb Autrey (16,5 bodu + 6,4 asistence), Ladislav Pecka (14,7 bodu + 8,9 doskoku) a Maverick Rowan (10,0). "Doufám, že naše tréninkové úsilí si přeneseme i do nedělního utkání. Ústí je velmi dobrým týmem, hraje výbornou sezonu. My se ale také zlepšujeme a pevně věřím, že tuto tendenci prokážeme i na ústecké palubovce," dodal Vanja Miljković.

"Klíč k úspěchu? Hrát naplno od první do poslední minuty," má jasno Tomáš Vyoral

Vyo, naše série porážek se bohužel neustále natahuje. Jak psychicky náročné je dlouhé čekání na kýžené vítězství?
"Všichni samozřejmě velmi dobře víme, že situace, do které jsme se dostali, není nejjednodušší, nicméně sezona pokračuje dál a my se z toho v žádném případě nemůžeme hroutit. Naopak musíme makat dál! Celý týden trénujeme a o víkendu hrajeme, což není úplně optimální. Myslím, že kdybychom hráli zápasy dvakrát v týdnu, bylo by to pro nás lepší, ale nedá se nic dělat. Musíme se snažit co nejlépe se připravit na nedělní utkání v Ústí."

V případě, že se týmu dlouhodoběji nedaří, měl by se v první řadě odpíchnout od co nejkvalitnějšího defenzivního výkonu. My jsme ale v posledních šesti neúspěšných utkáních neudrželi soupeře ani jednou pod 86 body, přičemž průměrně jsme inkasovali dokonce přes 94 bodů, což je velká potíž, souhlasíš?
"Přesně jak říkáš. Pokud se týmu nedaří, je potřeba v první řadě přitáhnout šrouby v obraně a od té se pak odrazit k dobrému útoku. Ani to se nám bohužel zatím příliš nedařilo, naši obranu musíme zlepšit. Není prostě možné, abychom dostávali každý zápas kolem 90-100 bodů... Kdybychom hráli 4x12 minut jako v NBA, tak dejme tomu, ale za 4x10 minut je to hrozně moc bodů. S takovými čísly v obraně se zápasy vyhrávají opravdu těžko."

Ústí prožívá dobrou sezonu, aktuálně je na děleném 4. místě. Co bys řekl o našem nejbližším soupeři?
"Do sezony vstoupili špatně, nicméně pak vyhráli 7 zápasů v řadě. Ústecký tým je složený hlavně z Američanů a Ládi Pecky, přičemž se opírá především o duo Autrey-Nichols, takže pro nás bude důležité, jak tyhle dva hráče dokážeme eliminovat. Od toho se bude odvíjet náš úspěch nebo neúspěch."

V posledních sezonách jsme v ústecké hale několikrát uspěli, může nám to zvýšit potřebné sebevědomí?
"Může, ale těch zápasů je tolik, že člověk na to moc nemyslí. Jak už jsem říkal, nejsme v nejlepší situaci, ale do Ústí rozhodně nepojedeme dopředu poraženi. Klíčem k úspěchu bude hrát naplno a koncentrovaně celých 40 minut, od první do poslední minuty, což platí hlavně o defenzívě. V tréninku jsme se snažili na obraně pracovat, snad se to v neděli projeví. Pro příznivý výsledek to bude naprosto zásadní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti