Upravit stránku
21. 12. 2017

Ústí n. L. vs. Beksa


Poslední předvánoční utkání odehrají pardubičtí basketbalisté na severu Čech, v dohrávce 12. kola budou v Ústí n. L. usilovat o sedmou ligovou výhru v řadě.

KOOPERATIVA NBL, DOHRÁVKA 12. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

SLUNETA Ústí nad Labem (6/6) vs. BK JIP Pardubice (9/3)
pátek 22. 12. v 17 hodin

Pozitivní zpráva na úvod: týmový top-skórer Dominez Burnett se již uzdravil a je zpět ve hře.

Ani jeho absence ve dvou předchozích zápasech s Jindřichovým Hradcem nepřinesla žádné komplikace, bez potíží jsme přidali vítězství číslo 8 a 9, a tak v Ústí budeme hrát o jubilejní desátý úspěch v NBL. Ale pozor: "Ústí je hlavně na domácí palubovce velice silný tým," zdůrazňuje trenér Tomáš Bartošek. "Dokázalo to například nedávno, kdy v prestižním derby porazilo Děčín."

V Ústí uspěly jen Opava a Svitavy

Čtyři ze svých šesti výher Sluneta pobrala ve své hale. Když v minulém kole uspěla v Brně přesvědčivě 70:46 (nejvíce bodů: Pecka 17, Šteffel 12, Teaque 11...), srovnala svoji bilanci výher a porážek na 6/6. "Pro domácí je každý zápas velmi důležitý v boji o skupinu A1," říká dále Bartošek, přičemž ihned dodává: "I pro nás je ovšem každé utkání důležité."

V prvním letošním vzájemném utkání jsme ve druhém poločase vedli dvacetibodovým rozdílem, ovšem koncovku jsme si výrazně zkomplikovali a jen s vypětím všech sil jsme uhájili výhru o jediný koš 84:81.

Jaké faktory budou rozhodovat o vývoji a výsledku páteční odvety?

"Z našeho pohledu je to jasné. Musíme vyjít z agresivní obrany, to je alfa a omega všeho, také musíme být velice pečliví při odstavování soupeře na doskoku. Při vzpomínce na středeční pohárové utkání s Brnem přidám ještě eliminaci míčových ztrát, což vyžaduje naše absolutní soustředění po celé utkání," uvedl Tomáš Bartošek.

V ústeckém týmu leží hlavní odpovědnost za ofenzívu na amerických rozehrávačích Donaldu Robinsonovi (průměr 17,3 bodu) a Evanu Singletarym (14,2 bodu + 4,3 asistence), klíčovým podkošovým mužem je Ladislav Pecka (16,3 bodu + 8,8 doskoku). V polovině prosince Slunetu posílil mohutný pivot Gene Teaque (206 cm, 125 kg), jenž ve své premiéře v Brně odehrál 22 minut a zaznamenal 11 bodů + 3 doskoky. "Je fyzicky velmi silný, čehož se Ústí snaží využívat tím, že častěji než dříve dostává míče do dolního postavení, kde se Teaque těžko zastavuje," vypozoroval Bartošek.

Utkání můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti