12. 10. 2022

Úspěšný vstup do Evropy

Vítězný vstup do evropského poháru! Pardubičtí basketbalisté rozhodli o svém přesvědčivém triumfu na palubovce záhřebské Dubravy již ve druhé čtvrtině, kterou ovládli zcela jednoznačně o 24 bodů.

1. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

KK Dubrava Furnir Záhřeb vs. BK KVIS Pardubice 73:96
(18:18, 14:38, 18:22, 23:18)

Trefili jsme 14 trojek, zapsali výtečných 29 asistencí, hráči z lavičky zaznamenali téměř polovinu všech bodů - 45!

To jsou tři klíčová čísla z úspěšné premiéry v Alpe Adria Cupu. "Spokojeni můžeme být hlavně s prvními 26 minutami, a stejně tak s tím, že naši stěžejní hráči nehráli příliš velký počet minut," konstatoval trenér Dino Repeša. Pohled do statistik mu dává za pravdu, žádný hráč nestrávil na palubovce více než 25 minut, naopak - cenný herní prostor dostali mladíci Adam Lukeš či Matyáš Vrábel. "Nikdo nebude unavený. Uděláme maximum, abychom se co nejlépe připravili na důležitý první domácí zápas v NBL, který odehrajeme v sobotu s Nymburkem," řekl dále Dino Repeša.

Vstupenky na sobotní utkání 4. kola základní části Kooperativa NBL můžete zakoupit zde.

Parádní začátek, kdy jsme v úvodních 2,5 minutách nastřádali 7 bodů v řadě, vystřídala hlušší pasáž, ve které jsme proměnili jediný z osmi střeleckých pokusů z pole a domácí kontrovali šňůrou 14:3. Ještě v polovině druhé čtvrtiny platil nerozhodný stav 28:28, jenže mezi 13. a 15. minutou se David Pekárek hned třikrát za sebou prosadil zpoza tříbodového oblouku, o chvíli později Robert RIkić zapsal rychle po sobě dva koše s faulem a zanedlouho přesně trojkující Mateo Čolak poprvé navýšil rozdíl na dvoucifernýc 28:39.

Nápor Beksy - jak se později ukázalo, naprosto klíčový - pokračoval i nadále. Během pouhých 2 minut jsme nastříleli 14 bodů v řadě a na konci první půle jsme i díky úspěšné střelbě z dálky navýšili rozdíl až na 24 bodů.

"V této čtvrtině jsme zápas rozhodli," ohlédl se za klíčovou pasáží rozehrávač Michal Svoboda. "Ve druhém poločase jsme se snažili nepolevit, ale, neříkám, že se nám to úplně nepovedlo, nicméně byly tam výpadky, kterých bychom se chtěli do budoucna vyvarovat." Po 26 odehraných minutách jsme měli k dobru maximálních 36 bodů (stav 38:74), úsek mezi 27. a 36. minutou však vyzněl poměrem 26:10 ve prospěch Furniru. Přesto jsme žádné výraznější komplikace nepovolili. Velmi rychle jsme nastříleli 7 bodů v řadě a zkontrolovali jsme první "evropské" vítězství. Výrazně se na něm podílel právě Michal Svoboda. "Spadlo mi to tam za 3 body, takže jsem samozřejmě rád," poznamenal s 20 body top-skórer zápasu, jenž trefil 5 z 9 trojek.

Zápasové statistiky jsou k dispozici zde.