13. 08. 2021

Úspěšný start

Přesvědčivé vítězství na startu herní přípravy. Beksa porazila špičkový tým druhé polské ligy Górnik Walbrzych o 32 bodů, fanoušky jistě potěšil i velmi energický výkon.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK JIP Pardubice vs. Górnik Trans.eu Walbrzych 92:60
(28:11, 16:9, 21:26, 27:14)

Pardubičtí trenéři neměli k dispozici rozehrávače Tomáše Vyorala s Michalem Svojanovským a podkošové hráče Prokopa Slaninu s Dantezem Waltonem. Nad druhým týmem uplynulého ročníku druhé polské ligy jsme celý zápas vedli. Ráz utkání určila hned první čtvrtina, v níž jsme se velmi rychle odpoutali až na 19bodový rozdíl. "Skvěle jsme běhali, od první minuty zápasu jsme hráli opravdu s velkou energií," vyzvedl trenér Dino Repeša příkladné nasazení svých hráčů.

Začali jsme s velkou intenzitou a tomu odpovídal i příznivý vývoj skóre: díky čtyřem rychlým trojkám (Pekárek 2, Svoboda a Šafarčík 1) jsme už po čtyřech minutách vedli dvouciferným rozdílem 16:3. Hráli jsme velmi rychle dopředu, přičemž jsme buď skórovali přímo z protiútoků (v první půli jsme z brejků vytěžili 24 bodů!!!), nebo jsme si vytvářeli dobré pozice v postupném útoku. V polovině druhé čtvrtiny Kamil Švrdlík efektním tip-dunkem a po něm Petr Šafarčík z rychlého protiútoku posunuli průběžný stav na 39:16, na konci první půle, po naší šňůře 10:0, rozdíl mezi oběma týmy narostl až na 24 bodů. "Dostat od Walbrzychu za poločas 20 bodů je dobrý výsledek," chválil kouč defenzivní práci svého týmu.

Zkraje druhé půle úspěšně trojkující David Pekárek s Josefem Potočkem navýšili náš náskok na 26 bodů (54:28) - záhy bohužel dohrál Petr Šafarčík vinou pěti osobních chyb. Následující pasáž skončila poměrem 6:16, ovšem k dalšímu snížení již nedošlo a 5 minut před koncem, po šňůře 11:0, jsme byli vpředu o 31 bodů (81:50). Maximální rozdíl činil 34 bodů (38. minuta - 88:54). "Do třetí čtvrtiny jsme nevstoupili s dobrou koncentrací a Walbrzych nám dal za 8 minut asi 19 bodů, ale utkání jsme zakončili dobře. Jednalo se o první zápas, všichni hráči se dostali do hry. Teď musíme dál naplno trénovat a zlepšovat se," doplnil Dino Repeša.

Do střelecké listiny se zapsalo všech 12 hráčů.

Top-skórerem byl David Pekárek s 22 body (dvojky 4/5, trojky 4/6, trestné hody 2/3), Petr Šafarčík zapsal 17 bodů (dvojky 5/6, trojky 2/6, trestné hody 1/2) a Kamil Švrdlík přidal k 10 bodů i 7 asistencí (z pole 3/5, trestné hody 1/1).

Druhé přípravné utkání Beksa odehraje za týden, v pátek 20. srpna vyzve od 17:30 Slask Wroclav.