13. 11. 2020

Úspěšný restart

Beksa se raduje ze čtvrtého vítězství v letošním ročníku NBL! Dlouho vyrovnanou bitvu s Děčínem překlopila na svou stranu ve třetí čtvrtině a v závěru zkontrolovala výhru o 12 bodů.

DOHRÁVKA 6. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 87:75
(20:16, 14:24, 23:9, 30:24)

Tři čtvrtiny ani jeden tým nevedl dvouciferným rozdílem.

Ještě 7 minut před koncem jsme byli vpředu jen o 4 body, ovšem šňůrou 7:0 jsme Válečníkům definitivně ukázali záda.

V polovině závěrečné části hry jsme odskočili do 12bodového trháku a od té chvíle už nebylo o našem triumfu pochyb. "Samozřejmě jsem moc rád, že jsme vyhráli, i proto, že je to naše první domácí vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL. Na obou týmech byla znát dlouhá herní pauza, ani jeden tým nehrál tak dobře, jak obvykle hraje, ale troufám si říci, že jsme přece jen byli o něco lepší a vítězství jsme si zasloužili," uvedl spokojený pardubický kouč Ken Scalabroni.

V prvních osmi minutách měl Děčín jediného úspěšného střelce: Šimon Ježek zaznamenal úvodních 12 bodů svého týmu!! Z našeho rychlého vedení 9:2 jsme dlouho netěžili, naopak, hosté postupem času otočili průběžné skóre a v závěru prvního poločasu, po tříbodové akci Tomáše Pomikálka, získali až osmibodový náskok (stav 32:40).

"V prvním poločase jsme nehráli dobrou obranu: po úvodních 8 minutách, kdy jsme Děčín dokázali udržet na 12 bodech, jsme ho pak nechali rozjet," okomentoval Tomáš Vyoral nepříliš vydařenou první půli - a zejména pak druhou čtvrtinu, která z našeho pohledu skončila krajně nepříznivě 14:24!

Momentum změnil vstup do třetí čtvrtiny.

Úsek od 21. do 25. minuty jsme ovládli zcela suverénně 12:0, na čemž měl velkou zásluhu Kamil Švrdlík. "Náš vstup do třetí čtvrtiny byl velmi důležitým faktorem pro konečný výsledek. Zejména jsme velice dobře bránili," ocenil Ken Scalabroni nasazení svých svěřenců. V závěru této části jsme zvýraznili náš náskok na 8 bodů (57:49) a ve zbývajícím čase už jsme ani jednou neprohrávali.

Ještě 7 minut před koncem jsme sice byli vpředu "jen" 63:59, načež skórvali Petr Heřman (dvojka), Michal Svoboda (trojka) a T. J. Dunans (dvojka): po šňůře 7:0 jsme byli poprvé v dvouciferném trháku a definitivně jsme Válečníkům ukázali záda. "Kdybych měl specifikovat, proč jsme vyhráli, tak bych zmínil velký rozdíl mezi první a druhou polovinou. V té první jsme nehráli tak agresivně, jak bychom měli, ale ve druhém poločase jsme hráli mnohem vyváženěji. Měli jsme v útoku dobrý balanc mezi hrou z vnitřního a z vnějšího prostoru, také zvýšili jsme agresivitu," zakončil své hodnocení Ken Scalabroni.

Děčínské trio Šimon Ježek-Ondřej Šiška-Tomáš Pomikálek se složilo na 56 bodů, což činilo 75% všech bodů Děčína.

Naše pole střelců bylo přece jen vyrovnanější: Tomáš Vyoral, T. J. Dunans, Kamil Švrdlík, Prokop Slanina a Michal Svoboda zapsali mezi 10 a 18 body. Více jsme těžili z rychlých protiútoků (body 23 - 16), postupem času jsme se výrazněji prosazovali z vnitřního prostoru (v první půli byl poměr bodů zpod koše 18 - 28, v druhé 26 - 16). Podobné to bylo s doskoky (v prvním poločase 17 - 21, v druhém 24 - 15), lépe jsme na tom byli i ve ztrátách (12 - 16, body po ztrátách 19 - 13).

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu České basketbalové federace.