03. 01. 2018

Úspěšné vykročení do roku 2018

Beksa v prestižním derby, které bylo prvním utkáním v roce 2018, přehrála svitavské Tury téměř 30bodovým rozdílem a přidala ligové vítězství číslo 11.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 91:64
(30:14, 16:16, 15:16, 30:18)

Body: Kent 16 (+6 as.), Martin 13, Burnett 12, Kohout 10, Pandula 10, Švrdlík 7, Nečas 6 (+8 as. +8 d.), Welsch 6, Půlpán 6, Potoček 3, Svoboda 2 - Kerr 15 (+9 d.), Smithson 10 (+6 as.), Teplý 8, Slezák 8, Jelínek 8, Puršl 4, Kovář 3, Stria 2, Roseboro 2, Marko 2 (+6 as.), Kotásek 2

Hráč utkání: Radek Nečas
Diváků: 1011

Famózní první čtvrtina určila ráz celého utkání. "Náš vstup do zápasu byl klíčový. Nastoupili jsme s obrovskou energií a koncentrací," chválil svůj tým spokojený trenér Tomáš Bartošek. První koš sice zaznamenal přesně trojkující svitavský mladík Luboš Kovář, ovšem to byl jediný okamžik, kdy byli Tuři vpředu. Rychle jsme kontrovali šňůrou 16:2, hned zkraje 2. čtvrtiny Ondřej Kohout posunul průběžný stav na 32:14 a až na krátkodobý výpadek ve 3. čtvrtině jsme utkání plně kontrolovali. "Nakonec jsme jednoznačně a určitě zaslouženě zvítězili," podotkl Jiří Welsch, jenž svým 1. bodem v zápase pokořil metu 2500 bodů v NBL!

Když na startu druhé části hry skóroval Ondřej Kohout, narostl rozdíl mezi oběma týmy na 18 bodů - v tu chvíli jsme si drželi famózní úspěšnost střelby z pole 76,5% (13/17!!!), naopak Tuři ve stejném období proměnili pouze 5 z osmnácti pokusů (27,8%). Často jsme skórovali snadné koše z rychlých brejků (v první čtvrtině jsme nastřádali 12 bodů z protiútoků!), v postupném útoku se nám dařilo nacházet střelce v otevřených pozicích.

To platilo i pro druhou čtvrtinu, v níž jsme přidali dalších 9 jednoduchých bodů - 1 minutu před přestávkou Jackson Kent trojkou z rychlého protiútoku zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (46:26). "V prvním poločase jsme hráli dobře, udali jsme v něm tón celému utkání," hodnotil úvodní poločas Jiří Welsch.

Jediná slabší pasáž přišla ve třetí čtvrtině.

Od stavu 48:30 jsme za více než 5 minut přidali pouhé 2 body (Viktor Půlpán) - kromě horší organizace útoku a úspěšnosti střelby jsme také nakupili do krátké pasáže 5 míčových ztrát - a svitavští basketbalisté se šňůrou 2:12 přitáhli na jednociferný rozdíl (50:42), naštěstí jen na chvíli. V důležitých okamžicích jsme zagresivnili obranu, v útoku se Jiří Welsch, Dominez Burnett a trojkující Jackson Kent postarali o šňůru 7:0, a v polovině čtvrté čtvrtiny jsme znovu vytáhli rozdíl na rovných 20 bodů (76:56). "Tím, jak jsme znovu získali náskok, soupeři došla energie a zápas jsme v pohodě dohráli," konstatoval trenér Bartošek.

Radek Nečas, zvolený Hráčem utkání, znovu předvedl všestranný výkon: 6 bodů + 8 asistencí + 8 doskoků.

Měli jsme pětici dvouciferných střelců. Top-skórerem byl Jackson Kent, jenž proměnil 3 ze čtyř trojek (celkem 16 bodů), navrch rozdal 6 asistencí. Svitavy vedl Garret Kerr, jemuž jsme však nepovolili žádnou explozi (15 bodů, z pole 6/15), v první půli hodně aktivní Pavel Slezák (8 bodů) nepřidal po pauze ani bod.

BeksaTV: Ohlasy hráčů a trenérů zde

Střelba za 2 body:64,6% (31/48)39,5% (15/38)
Střelba za 3 body:31,3% (5/16)27,6% (8/29)
Trestné hody:73,7% (14/19)50% (10/20)