Upravit stránku
13. 05. 2022

Prostor pro zlepšení je vždy


Pět hráčů projektu Golden Talents zasáhlo v uplynulé sezoně 2021/2022 v dresu Beksy do české nejvyšší soutěže mužů. Jedním z nich byl rozehrávač Tomáš Tkadlec. Jak si vedl nejen v Kooperativa Národní basketbalové lize?

Do 19 zápasů naskočil v Kooperativa NBL, dalších 21 přidal v 1. lize mužů.

Tomáš Tkadlec nasbíral další velmi cenné zkušenosti. V nejvyšší soutěži točil průměrně 4,2 minuty na utkání, přičemž ve dvou zápasech dostal výrazný herní prostor: proti Nymburku strávil na palubovce 12,5 minuty a zaznamenal 4 body, proti Ostravě odehrál více než 16 minut a nastřílel své letošní maximum v NBL - 7 bodů. V prvoligové soutěži si vedl skvěle, o čemž svědčí výtečné průměry 19,2 bodu + 5,1 doskoku (průměrná užitečnost 16,2)!

"Sezonu můžeme považovat za úspěšnou," říká Tomáš Tkadlec

Tomáši, jak hodnotíš uplynulou sezonu z týmového pohledu?

"Letošní sezona by se dala považovat za úspěšnou, i přes všechny výpadky a zranění, která během sezony přišla. Učitě jsme se chtěli posunout přes Brno a bojovat v Kooperativa NBL o medaile, ale i přesto si myslím, že jsme letos zanechali nesmazatelnou stopu v historii pardubického basketbalu. Důkazem jsem dvě získané medaile."

"Důležité je stanovovat si vyšší a vyšší cíle a nespokojit se s tím, jak to je v danou chvíli."

Tomáš Tkadlec
Pokud se ohlédneš za vlastními výkony, jak jsi s nimi spokojen?

"Během sezony jsme měli možnost dobrovolně chodit na tréninky zaměřené na individuální činnosti. Troufám si říct, že to nese velký podíl na tom, že jsem dnes lepším hráčem, než jsem byl loni. Za to patří obrovské díky všem trenérům, kteří s námi měli tu trpělivost a i mimo týmové tréninky si našli čas na to, aby nám pomohli posunout vlastní limity."

Na čem hodláš nejvíce pracovat v mezisezonním období a jaký je tvůj cíl do příští sezony?

"Tak prostor pro zlepšení je tu vždy a já to tak i vnímám. Jak už jsem říkal, myslím si, že jsem se od loňska posunul, ale důležité je si stanovovat vyšší a vyšší cíle a nespokojit se s tím, jak to je v danou chvíli. Během léta se budu snažit zdokonalit své přednosti  a zároveň vymazat co nejvíce nedostatků z mojí hry."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti