Upravit stránku
18. 09. 2023

Úspěšná generálka


Úspěšně, domácím 4bodovým triumfem nad ústeckou SLUNETOU, zakončili pardubičtí basketbalisté herní část přípravy na novou sezonu 2023/2024.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 78:74
(26:15, 15:17, 18:18, 19:24)

Kromě dlouhodobě absentujícího křídelníka Martina Kheila nenastoupil do utkání ani lehce zraněný rozehrávač Bryce Alford, ostatní hráče mělo trenérské duo Dino Repeša-Vanja Miljković k dispozici. Rovných 34 minut jsme byli bodově vpředu, nejvíce po polovině třetí čtvrtiny o 14 bodů, ovšem výhru jsme nakonec definitivně stvrdili až v závěrečných desítkách sekund.

V úvodní pasáži nás bodově poháněli zejména křídelník David Pekárek a pivot Joey Brunk (nejen body, ale i skvělými asistencemi), a tak jsme už v závěru první čtvrtiny vedli dvouciferným rozdílem. Na startu druhé části hry Tomáš Vyoral úspěšně šestkoval na 28:15, jenže hostující Váňa s Nábělkem záhy přesnými trojkami odstartovali šňůru svého týmu 0:10.

Na přelomu obou poločasů jsme znovu navýšili rozdíl na 12 bodů (23. minuta - 46:34) a 12 minut před koncem až na maximálních 14 (po Štěrbově trojce 59:45), leč SLUNETA se 7 body v řadě opět přitáhla do těsnějšího bodového kontaktu a proháněla nás až do konce. V závěru 39. minuty Ústí snížilo své manko na pouhé 4 body, ale nedlouho poté Jan Štěrba košem po vlastním útočném doskoku definitivně rozhodl. 

"Toto utkání nám ukázalo, že umíme hrát týmovou obranu - nemůžu říct, že jsme to ukazovali většinu zápasu, ale byly úseky, kdy jsme hráli opravdu perfektní obranu. Udrželi jsme Ústí pod 75 body, což je, myslím, super číslo," vyzvedl rozehrávač Tomáš Vyoral dobré defenzivní pasáže. "Zároveň nám tento zápas ukázal také to, že nesmíme vypadávat na několik minut z role. V určitém úseku vedeme o 12 bodů, ale během dvou tří minut dostaneme šňůru 0:7 a utkání je zase fifty fifty," nabádá Vyo k větší konzistenci.

Do nového ročníku Kooperativa NBL vstoupíme zápasem úvodního kola na palubovce BK ARMEX Děčín v sobotu 23. září.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti