Upravit stránku
01. 03. 2016

USK vyzveme opět v aréně


O dvacáté vítězství v základní části Kooperativa NBL budou pardubičtí basketbalisté usilovat ve středečním domácím duelu s USK Praha. Hrát se bude v Tipsport aréně.

35. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (19/13) vs. USK Praha (16/16)
středa 2. 3. v 18 hodin, Tipsport aréna

USK je jedním z týmů, s nimiž má Beksa - zatím - pasivní zápasovou bilanci.

Úvodní vzájemné měření sil jsme sice přesvědčivě vyhráli, ovšem následující dvě utkání vyzněla lépe pro Sovy.

Pražané se již několik týdnů musejí obejít bez zraněného bodového lídra Jaromíra Bohačíka. "Koše vždycky někdo musí dát, a když vypadne lídr, rozprostře se to mezi více hráčů," říká trenér Tomáš Bartošek. "Hráči USK to vzali za správný konec a prosazují se. Je to i horší pro soupeře, protože se nemůžou soustředit na jednoho hráče, ale musejí bránit větší počet nebezpečných hráčů."

Největšími ofenzivními tahouny USK při Bohačíkově zranění jsou bosenský pivot Igor Josipovič, zapisující průměrně 12,4 bodu + 7 doskoků na zápas, s křídelníkem Michalem Marešem (10,9 bodu). Své výkony v poslední době výrazně pozvedl rozehrávač Lukáš Feštr: jeho sezonní průměr činí 8,2 bodu, avšak v posledních pěti duelech jej téměř zdvojnásobil, neboť v nich obstarával rovných 16 bodů! "Pokud hraje dobře střední rozehrávač, celý tým to posouvá dál. A právě tohle je podle mě jakýsi x-faktor, který pomáhá USK na cestě vzhůru tabulkou Kooperativa NBL," míní Tomáš Bartošek.

Je obrana Pražanů něčím specifická? "Je tam ohromná energie," všiml si Tomáš Bartošek. "Tím, že mají jediného klasického pivota Josipoviče, ostatní hráči můžou přebírat, bránit malý velkého a naopak. Výborně dobíhají na slabou stranu, velmi dobře mixují přechod z osobní do zónové obrany, přičemž soupeři většinou chvíli trvá, než zareaguje, než se s touto změnou srovná. Hlavní je ale skutečně ohromná energie a zarputilost."

Bekse bude i nadále scházet podkošový hráč Ondřej Kohout, na pondělním večerním tréninku se však zranili hned dva křídelníci, jejichž start je nejistý: David Škranc a Tomáš Šoukal.

Ve finiši základní části čekají pardubické basketbalisty už jen čtyři domácí zápasy. Jak uspět v tom nejbližším? "Potřebujeme udržet zápasové tempo a konstantní výkonnost na obranné i útočné polovině hřiště po celých 40 minut," odpovídá Tomáš Bartošek. "Pokud se nám to daří, nemáme problém. Proto je třeba se vyvarovat výkyvů a držet výkon na stejné úrovni."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti