Upravit stránku
01. 11. 2019

USK vs. Beksa


To je kvapík. Sotva vyprchaly emoce po vítězné středeční koncovce, už je na programu další pokračování NBL, v němž se Beksa vypraví do hlavního města.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (4/3) vs. BK JIP Pardubice (4/2)
sobota 2. 11. v 18 hodin

Po pěti jednoznačných ligových zápasech - buď úspěšných, nebo neúspěšných - máme za sebou první vyrovnanou bitvu: Ústí jsme udolali až díky poslední střele Ondřeje Kohouta zároveň se závěrečným klaksonem! Velice náročné utkání lze očekávat i v sobotu, neboť nás prověří USK Praha, jehož dres v letošní sezoně oblékají hned čtyři zahraniční hráči! A všichni patří k základním pilířům svého týmu, což dokládají i čísla: top-skórery USK jsou aktuálně chorvatský pivot Domagoj Proleta (průměr 14,4 bodu) a jeho krajan, křídelník Igor Marič (13,7 bodu). Bodově výrazně přispívají také americký rozehrávač Raheem Appleby (10,1 bodu + 4,7 asistence) a srbský podkošový hráč Marko Stevanovič (8,5 bodu + 6,8 doskoku).

"Všichni čtyři cizinci hrají v týmu USK zásadní roli," souhlasně přikývl asistent trenéra Adam Konvalinka. Zároveň dodal, že angažování tolika zahraničních hráčů se nijak výrazně nepromítlo do herního projevu Sov. "Jejich herní styl se moc neproměnil: pořád je to hodně organizovaný tým na obou polovinách hřiště."

Jak pardubický asistent charakterizuje ofenzivní tahouny Pražanů? "Proleta paradoxně nemá moc velkou minutáž (jen 19 minut na zápas - pozn. aut.), ale dokáže být hodně efektivní," řekl na adresu pivota, jenž zakončuje z dvoubodového prostoru s výjimečnou úspěšností 74,4% - 29/39! "Hraje více méně ve vnitřním prostoru, kde ho jeho spoluhráči velmi často dobře nacházejí a on úspěšně zakončuje. Co se týče Mariče, to je kvalitní střelec, který se nebojí vzít na sebe odpovědnost. Také Stevanovič je kvalitní hráč, silný na doskoku."

Českou osu tvoří zejména zkušený křídelník Michal Mareš (12,3 bodu) s rozehrávačem Ondřejem Sehnalem (8,1 bodu + 7,6 asistence), větší minutáž mají ještě Jan Štěrba (5,0 bodu), Jan Křivánek a Filip Petružela (oba 4,0 bodu). Pražané mají nyní pozitivní bilanci výher a porážek 4/3 - odehráli o jeden zápas více, neboť předehráli duel posledního kola základní části v Nymburku. Ve své hale jsou dosud stoprocentně úspěšní, neboť porazili jak Brno, tak Hradec Králové. V minulém kole však prohráli v Opavě zcela jednoznačně 68:92 (nejvíce bodů USK: Appleby 15, Mareš 13, Marič 11, Proleta 9...).

Bekse scházel v předchozích dvou vítězných zápasech zraněný pivot Prokop Slanina, jeho případný start v Praze je nejistý. Ať už s Prokym, nebo bez něj, tým je odhodlaný získat třetí výhru v řadě. Jakou cestou k ní lze dojít? "Myslím si, že klíčem bude počet jednoduchých košů: kdo jich skóruje víc, bude tahat za delší konec," míní Adam Konvalinka a v této souvislosti se krátce vrací ke středečnímu, nakonec vítěznému dramatu s Ústím. "Tam jsme se v tomto ohledu hodně natrápili, protože jsme přistoupili na pomalejší hru Ústí. Teď se zase potřebumeme vrátit do svého rytmu a prorazit dobře organizovanou hru USK." Na co naopak budeme chtít navázat, to je defenzivní činnost. "Samozřejmě se zaměřujeme na pár detailů ve hře USK, ale celkově lze říci, že chceme navázat na obranný výkon ze středy."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti