Upravit stránku
11. 01. 2019

USK vs. Beksa


Do hlavního města, za soupeřem, kterému mají co vracet, se vydají pardubičtí basketbalisté v dalším pokračování základní části Kooperativa NBL.

19. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (6/12) vs. BK JIP Pardubice (11/6)
sobota 12. 1. v 17:30

Beksa musí velmi rychle setřást zklamání ze středečního neúspěchu v Děčíně, kde padla po vyrovnaném boji o 4 body.

Na severu Čech nastoupila bez zraněného Davida Škrance, jenž nejspíš vynechá i utkání v Praze, a taktéž bez Dwaynea Benjamina, s nímž klub ve čtvrtek ukončil kontrakt (více čtěte zde: Dwayne Benjamin končí v Bekse).

Pražané neprožívají výsledkově úspěšné období. Naposledy vyhráli 12. 12. nad Hradcem Králové (88:87), jejich šňůra ligových porážek je nyní již na čísle 5 (v součtu s Českým pohárem dokonce 6)! Naposledy neuspěli v Ostravě, která ve své hale zvítězila 90:85 (nejvíce bodů USK: Vukosavljevič 24, Appleby 15, Tůma 14, Sehnal 13...). Jistě není bez zajímavosti, že v uplynulých pěti neúspěšných zápasech v NBL inkasovali průměrně 90 bodů, přitom v předcházejících 13 utkáních to bylo jen 78 bodů.

Bodovými lídry USK jsou křídelník Raheem Appleby (průměry 14,2 bodu + 3,1 asistence), rozehrávač Ondřej Sehnal (13,8 bodu + 5 asistencí, v posledních pěti utkáních dokonce 18,6 bodu + 6,4 asistence!), pivot Filip Vukosavljevič (12,5 bodu) a křídelník Michal Mareš (12,3 bodu, úspěšnost tříbodové střelby 41,8% - 46/110). "USK je hodně běhavý tým, a také tým, který má mnoho variant v postupném útoku, takže my se musíme maximálně koncentrovat na každou činnost v defenzivní fázi a být připraveni na cokoliv," předeslal trenér Levell Sanders. "Také je potřeba, abychom dobře reagovali na změny obran, které domácí využívají."

Pražané jsou nejhůře doskakujícím týmem celé ligy, a toho bychom zcela jistě měli využít, vždyť v průměru máme o 10 doskoků více. I to Ell zdůraznil. "V doskakování ale musíme být lepší, důslednější, než v minulém utkání v Děčíně," připomněl předcházející zápas, který jsme ztratili i vinou 14 útočných doskoků Válečníků. Jako poslední důležitý faktor pardubický kouč uvedl to, na co apeluje před každým utkáním: "Je důležité, abychom hráli po celou dobu zápasu v našem tempu, abychom drželi vysoké tempo hry."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti