Upravit stránku
03. 11. 2023

USK Praha vs. Beksa


Podruhé za sebou se pardubičtí basketbalisté vypraví do hlavního města. Na nedávný přesvědčivý triumf v hale Slavie budou chtít navázat i na palubovce USK Praha.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (6/3) vs. BK KVIS Pardubice (5/4)
sobota 4. 11. v 17:30 | SH Folimanka

Jedna pozitivní a dvě negativní zprávy z tábora Beksy.

Do hry se vrací uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, naopak mimo sestavu zůstanou - bohužel delší dobu - další rozehrávač Matěj Burda (zranění ruky) s ústředním pivotem Joeym Brunkem (zranění zad). "Po týdnu se opět vracíme do Prahy. Všichni jsme moc rádi, že jsme dokázali zvítězit na Slavii, ale víme, že proti USK to bude úplně něco jiného," předeslal trenér Vanja Miljković. V čem především spatřuje mezi oběma pražskými soky zásadní rozdíl? "USK má mladý tým, na němž je velmi dobře znát, že většina hráčů spolu hraje dlouho, na hřišti o sobě velice dobře vědí. Tím, že na sebe jsou zvyklí, dokáží správně týmově přemýšlet," odpověděl pohotově.

Ofenzívními lídry našeho sobotního soupeře jsou hráči z perimetru. Týmovým top-skórerem je americký guard Matt Johnson, jenž pouze v úvodním utkání sezony nezaznamenal dvouciferný počet bodů (poté 8krát v řadě ano) a jeho aktuální zápasový průměr činí rovných 16 bodů (při vvýtečných trojkách 22/51 - úspěšnost 43,1%). Prosazují se i další rozehrávači Patrick Samoura (13 bodů, trojky 10/21 - 47,6%) s Ondřejem Švecem (9,6 bodu), křídelník Dalibor Vlk (9,1 bodu) a podkošový hráč Filip Petružela (8,2 bodu).

"Mezi velké přednosti domácích patří rychlost. Klíčovým faktorem zápasu proto bude podle mého názoru právě to, který tým bude kontrolovat rytmus hry," řekl dále pardubický trenér. Zatímco vysokoškoláci uprostřed týdne odehráli pražské derby se Slavií (zvítězili po prodloužení 94:90, nejvíce bodů USK: Samoura 26, Johnson 25, Švec 16, Bátovský 9, Šafařík 6...), Beksa měla na přípravu celý týden. "Mohu říci, že v týdnu jsme velice dobře trénovali, navíc je pozitivní, že ze zraněných hráčů se vrací do hry Petr Šafarčík. Věřím, že v Praze i podruhé za sebou uspějeme, což by posílilo naše vědomí, že máme na to, abychom bojovali o přední příčky tabulky," dodal Vanja Miljković.

"Držme pohromady za jakékoliv situace," přeje si Adam Lukeš

Adame, první ze dvou pražských výjezdů jsme zvládli na jedničku. Na Slavii jsme potěšili nejen samotnou výhrou, ale i způsobem, jakým jsme si pro ni došli. Jak moc se to projevilo na náladě v týmu po předchozí hořké porážce s Pískem?
"Pomohlo to samozřejmě hrozně moc! Myslím si, že na Slavii to nebylo až tak o basketbalových prvcích, jako spíš o tom, že jsme drželi spolu. Na tom chceme stavět nejen teď proti USK Praha, ale v celém dalším průběhu sezony. Táhnout za jeden provaz, pomáhat si, vzájemně se podporovat, to je ze všecho nejdůležitější."

V týdenní zápasové pauze jsme nebyli v ideální situaci, neboť vinou zranění jsme se hlavně zkraje týdne nedostávali do hry 5 na 5, přesto: na čem jsme nejvíce pracovali?
"Snažili jsme se připravit na herní styl USK, což je v případě soupeřovy ofenzívy zejména útok z perimetru. Hodně to bude o nás, o guardech. Jak už bylo řečeno, situace nebyla a není ideální, protože hlavně v první polovině týdne nás bylo málo, ale myslím si, že jsme udělali dobrou práci. Teď bude potřeba ji zúročit i v Praze."

USK vyznává dosti odlišný herní styl než Slavia. Jak bys jej charakterizoval?
"Stěžejní je hra 1 na 1, jak už jsem říkal hlavně z perimetru. Domácí mají hráče menšího vzrůstu, ale o to rychlejší a pohyblivější. Je potřeba prodat přípravu z tréninků a držet pohromadě za jakékoliv situace, která na hřišti nastane. Na tom chceme stavět."

Po sobotním duelu v Praze nás v příštím týdnu čeká náročný domácí dvojzápas s finalisty loňského ročníku Kooperativa NBL. Máme velkou motivaci zápas s USK zvládnout co nejlépe i proto, abychom šli do duelů proti Opavě a Děčínu v dobrém rozpoložení?
"Tak jako do každého zápasu, i teď do utkání proti USK jdeme samozřejmě s tím, že ho chceme vyhrát. Věřím, že další úspěšný výsledek by nám dodal potřebné sebevědomí a dobré mentální nastavení do dalších těžkých zápasů, které nás čekají v následujícím týdnu v naší hale."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti