Upravit stránku
07. 10. 2022

USK Praha vs. Beksa


Ani na severu Moravy, ani na severu Čech to Bekse bohužel nevyšlo, a tak bude v sobotním podvečeru usilovat o zisk prvního vítězství v novém ročníku Kooperativa NBL v hlavním městě.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (2/0) vs. BK KVIS Pardubice (0/2)
sobota 8. 10. v 17:30 | Praha

Na úvodní nevýrazný výkon z Ostravy jsme bohužel navázali v podobném duchu i ve 2. kole v Děčíně, odkud jsme si nakonec po nezvládnuté závěrečné čtvrtině odvezli vysokou, 23bodovou porážku. Poslední hrací období skončilo drtivě 24:8 ve prospěch euforicky hrajících Válečníků, tudíž nebylo divu, že pardubičtí basketbalisté opouštěli děčínskou palubovku notně zkroušeni. Jen několik desítek sekund po závěrečném klaksonu je trenéři svolali ke společnému mítinku do šatny, jejíž dveře zůstaly dlouho zavřené. "Popravdě bych asi nechtěl říkat, co se uvnitř dělo," hořce se pousmál pivot Jan Štěrba. "My se prostě musíme snažit, abychom se co nejdříve zvedli. To, co jsme předvedli v prvních dvou zápasech, se nemůže stávat," konstatoval rezolutně.

Stěžejní úkol? Přenést kvalitu z tréninků i do zápasů!

Trenéři i hráči si jednomyslně pochvalují kvalitu tréninkového procesu.

To hlavní - ukázat ji v ostrých utkáních na elitní tuzemské scéně - se nám však zatím vůbec nedaří. "Nevím, jestli nás v zápasech něco svazuje...," zamýšlí se Jan Štěrba. "Na trénincích makáme na 100%, málem se zabijeme, ale v zápase jsme měkcí, a podle toho to vypadá."

Co s tím? Mezi druhým a třetím kolem byly pouhé dva volné dny, vyplněné tréninky. "U nás to teď bude hodně o psychice. Nesmíme se moc zaobírat tím, co se stalo, musíme se soustředit na to, co předvádíme na trénincích a to přenést do dalších zápasů. Výhodou tohoto formátu ligy je, že zápasy jdou rychle za sebou, a my tak máme velmi brzy další šanci hrát o první výhru v sezoně," řekl dále dvoumetrový podkošový hráč, jenž přišel do Pardubic právě z pražského klubu.

"V USK jsem působil a hodně se na toto utkání těším, ale zároveň jsme tam chtěli přijet s nějakou výhrou z úvodních dvou zápasů. Každopádně půjde o hodně těžké utkání, v němž nutně potřebujeme omezit ztráty míče: průměr přes 20 ztrát je alarmující! Když se jich vyvarujeme, budeme mít víc střel na koš, tím snad i víc bodů a větší šanci zvítězit," dodal Jan Štěrba.

"Buďme připraveni na vysoké tempo hry," nabádá kouč Repeša

Zatímco Bekse se vstup do nové sezony nevydařil podle představ, na Folimance mohou být navýsost spokojeni.

Sovy totiž navázaly na úvodní domácí výhru nad Královskými sokoly (87:72, nejvíce bodů USK: Böhm 20, Okauru 18, Pipes 17, Vyroubal 14, Švec 9...) i uprostřed tohoto týdne v Ostravě, odkud si odvezli cenný triumf v poměru 88:78 (nejvíce bodů USK: Pipes 24, Okauru 21, Švec 15...). "USK hraje dobře. Mají tři cizince, k nim zajímavé mladé hráče. My musíme být připraveni na vysoké tempo hry, a stejně tak i koncentrováni na individuality domácího týmu," zdůraznil trenér Dino Repeša. "Většina našich vzájemných zápasů v poslední době byla velmi vyrovnaných a stejné to očekávám i v sobotu."

Abychom mohli reálně pomýšlet na kýžené premiérové vítězství, je třeba naprosto zásadně snížit počet míčových ztrát. "Vyhrát venkovní zápas v Kooperativa NBL s takovým počtem ztrát, jaký jsme měli v úvodních dvou duelech, je těžké. Potřebujeme lépe kontrolovat náš útok," nabádá kouč Beksy. "USK je tým, který chce běhat do rychlých protiútoků, takže ztráty zkrátka musíme limitovat na minimum. Druhá klíčová věc bude doskok, protože abychom mohli hrát rychlou přechodovou fázi a dávat jednoduché body, potřebujeme kontrolovat obranný doskok."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti