Upravit stránku
01. 01. 2022

USK Praha vs. Beksa


Své první utkání v novém kalendářním roce 2022 odehrají pardubičtí basketbalisté v hlavním městě, kde bude jejich soupeřem aktuálně třetí tým tabulky USK Praha.

20. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (12/7) vs. BK JIP Pardubice (9/9)
neděle 2. 1. v 17:30 | Praha

Beksa závěr uplynulého kalendářního roku bohužel výsledkově nezvádla.

Nejprve před vánočními svátky neuspěla v Brně, aby tři dny před Silvestrem prohrála i domácí derby s Královskými sokoly (82:85). "Na porážku v derby už musíme zapomenout. Čeká nás těžký zápas, ale potřebujeme si zlepšit náladu a vyhrát," burcuje křídelník Josef Potoček před nedělním duelem v Praze. Zmínka o očekávání těžkého zápasu je podle všeho zcela na místě, neboť Pražané zatím hrají velmi dobrou sezonu. S vysoce aktivní bilancí 12 výher a 7 porážek momentálně figurují na 3. místě (shodnou bilanci má i čtvrté Brno), přičemž naposledy i bez hlavního kouče Joshe Kinga přivezli velice cenné vítězství z Ostravy v poměru 79:75 (nejvíce bodů USK: West 31, Mangas 17, Vyroubal 14, Štěrba 6...).

USK v prosinci pravidelně střídal výhry a porážky. Doma přestřílel Kolín (97:93), poté podlehl Opavě (65:74), následně lépe zvládl divokou přestřelku v Jindřichově Hradci (107:112) a před Vánoci překvapivě jasně ztratil domácí duel s Děčínem (74:92), načež přišla již výše zmíněná předsilvestrovská výhra nad Ostravou. "Určitě nás čeká těžký zápas. Pravdou je, že domácím už bude chybět Tomáš Kyzlink, což byl jeden z jejich nejdůležitějších hráčů, ale na to se vůbec nebudeme dívat, potřebujeme se koncentrovat sami na sebe," upozornil pardubický trenér Dino Repeša, že Sovám bude scházet jeden z klíčových mužů, jenž odešel do Německa.

S nutností maximálně se koncentrovat pouze na vlastní výkon plně souhlasí i Josef Potoček. "Nekoukal bych na to, že domácím odešel Kyzlink. Je to jeden hráč, i ostatní mají velkou kvalitu, hlavně na perimetru, odkud jednoznačně hrozí největší nebezpečí. My se musíme soustředit na náš výkon, prostě přijít na palubovku a vyhrát zápas," zdůraznil pardubický křídelník.

Jednoznačnými bodovými lídry domácích jsou v letošní sezoně Američané: křídelník Kyle Mangas průměrně zapisuje 19,4 bodu na zápas (trojky 33,6% - 43/128), rozehrávač Nathaniel West přidává 17,8 bodu + 3,4 asistence (trojky 35,9% - 61/170). Třetím dvouciferným střelcem je další rozehrávač Marek Vyroubal, jehož průměr činí 10,4 bodu, bodově výrazněji přispívá ještě pivot Jan Štěrba (8,9 bodu + 7,6 doskoku). "Co se týče soupeře, jeho klíčovými hráči jsou Mangas a West, kteří nám v Pardubicích dali spoustu bodů, takže se na ně budeme maximálně soustředit," připomněl Dino Repeša úvodní vzájemný duel, který jsme prohráli 87:100 a v němž zářili Kyle Mangas (37 bodů, trojky 3/7) a Nathaniel West (30 bodů, trojky 7/13).

Pardubičtí basketbalisté mají před sebou velmi náročný lednový program, včetně tří dohrávek (dvou v Alpe Adria Cupu a jedné v NBL) a tak i na přelomu roku naplno trénovali: tréninkové jednotky byly na programu jak 31. prosince, tak pochopitelně i na Nový rok. "V trénincích jsme pracovali nejen na naší obraně, ale i na útoku proti zóně. Je jasné, že jsme v těžké situaci a potřebujeme vyhrát. V Praze každopádně uděláme maximum pro zlepšení našeho výkonu a pro vítězství," řekl závěrem trenér Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti