Upravit stránku
05. 01. 2018

USK Praha vs. Beksa


První venkovní utkání v novém kalendářním roce odehrají pardubičtí basketbalisté v Praze, kde budou usilovat o své dvanácté vítězství v NBL.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (6/9) vs. BK JIP Pardubice (11/4)
sobota 6. 1. v 17:30

Není pochyb o tom, že Beksa se bude mít na pozoru: v loňském ročníku totiž v hale USK prohrála obě dvě utkání!

"Na Folimance se nám v posledních letech nedaří," uvědomuje si trenér Tomáš Bartošek předchozí nezdary (v součtu s předminulou sezonou již tři v řadě), ovšem zároveň dodal, že dvojnásobná loňská neblahá zkušenost je pro celý tým varováním a zároveň i značnou motivací. "Budeme mít o to větší snahu a motivaci v hlavním městě uspět," zdůraznil.

První vzájemný duel v letošní sezoně JIP zvládl, ve své hale triumfoval o 16 bodů. Zápasu kraloval Dominez Burnett, autor 28 bodů, v pražském týmu se mu přiblížil Quentin Peterson (26 bodů), který však už v USK nepůsobí. V současnosti Pražané nemají jednoznačného bodového lídra, bodová produkce je rozprostřena mezi větší počet hráčů - hned 4 hráči střádají průměrně mezi 10,2 a 11,5 bodu na zápas.

Týmovým top-skórerem je Jan Křivánek (11,5), následován Michalem Marešem (11,3), rozehrávačem Ondřejem Sehnalem (10,6 + 3,6 asistence) a pivotem Alexanderem Madsenem (10,2 + 7,4 doskoku).

Vstup do nového kalendářního roku Bekse vyšel, v krajském derby přehrála svitavské Tury jednoznačně 91:64. Naopak USK se momentálně příliš nedaří, od konce listopadu vyhrál jediný ze sedmi zápasů, když uspěl v Děčíně - nutno však poznamenat, že kromě domácího utkání s Nymburkem hrál pokaždé na soupeřových palubovkách. "USK je velmi mladý tým, který se snaží o co nejrychlejší přechod do útoku - my tedy musíme v první řadě zastavit jeho rychlý protiútok," zmiňuje Bartošek první důležitý faktor.

"Na útočné polovině hřiště se domácí hráči často snaží vnikat z perimetru do vnitřního prostoru, buď po situaci pick-and-roll, nebo po hře 1 na 1, díky dobrému spacingu poté vyhazují míč na perimetru a nutí bránící tým k rotacím. Hrozně důležitá tedy bude naše odolnost v obraně situací 1 na 1." Ještě jednu věc pardubický trenér zdůraznil: "Na obranné polovině střídají osobní obranu se zónovou, na což musíme dobře a rychle zareagovat, abychom nevypadávali z útočného rytmu."

Sovy braly čtyři z dosavadních šesti výher ve své hale. I proto je třeba odehrát nadcházející utkání maximálně koncentrovaně. "Musíme vstoupit do utkání se stejnou energií, jako do středečního derby, a podat stejný, nebo ještě lepší výkon," řekl dále Bartošek. "Budeme chtít domácí hráče nutit k těžkým střelám a z toho poté běhat do rychlých protiútoků."

Utkání můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti