09. 01. 2016

Dvě prodloužení a porážka

Jen krůček od vítězství byla Beksa v hlavním městě. Dvakrát jí ho USK doslova vyrval z rukou - na konci základní hrací doby a v prvním prodloužení. Druhý nastavený čas už zvládli lépe domácí.

24. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 93:89 po 2. prodloužení
(19:17, 9:16, 20:21, 19:13, 10:10, 16:12)

Body: Bohačík 20, Mich. Mareš 14, Josipovič 12, Feštr 12, Křivánek 11, Štěrba 8, Slavík 7, Mar. Mareš 5, Frunt 4 - Autrey 33, Wall 15, Švrdlík 13, Nečas 9, Půlpán 9, Kohout 5, Kotas 3, Příhonský 2

Žádné ofenzivní mánevry - podle očekávání - se v první půli nekonaly. Oba týmy v této fázi zápasu střílely z pole s úspěšností jen kolem 45%, z trojkového oblouku padly jen tři přesné střely (1/8 - 2/7). Přesto vstup do utkání jsme měli lepší - díky trojkám Jobiho Walla a Viktora Půlpána jsme vedli 10:4.

Pražané kontrovali devítibodovou šňůrou a ještě ve 14. minutě byli vpředu 25:21. V dalších šesti minutách však přidali už jen tři bodíky, díky šňůře 3:12 jsme znovu otočili vývoj v náš prospěch a hned zkraje druhého poločasu, díky úspěšnému nájezdu Kamila Švrdlíka a trojce Jobiho Walla, jsme poprvé odskočili do dvouciferného vedení (22. minuta - 30:40).

V polovině 32. minuty platil stav 50:59, ale místo navýšení rozdílu ve skóre jsme šesti rychlými ztrátami a devíti minutými střelami v řadě dovolili Sovám, aby se 3 minuty před koncem přitáhly na nejtěsnější rozdíl - 58:59. Na koš jsme čekali více než šest minut, ale do vedení jsme USK nepouštěli. V důležitou chvíli úspěšně zakončil svůj vnik ke koši Lamb Autrey, jenž poté 14 sekund před koncem trojkoval na 60:64.

Zdálo se být rozhodnuto, leč nebylo. Jaromír Bohačík srovnal trojkou s klaksonem a šlo se do prodloužení. Také v závěru prvního nastaveného času jsme měli blíž k vítězství - 2,5 sekundy před koncem Lamb Autrey skóroval na 75:77. Pražané už neměli time-out, přesto stihli dopravit míč pod koš na volného Michala Mareše, který znovu vyrovnal.

V polovině druhého nastaveného času se Sovy utrhly na 82:77, ještě jsme srovnali na 84:84, ovšem úspěšné trojkové pokusy Feštra a Bohačíka definitivně rozhodly.