Upravit stránku
17. 02. 2018

Urvali jsme to jako tým


Vítězný zápas s Děčínem, po němž Beksa postoupila do finále Českého poháru, hodnotí trenéři Levell Sanders s Tomášem Bartoškem a hráči Radek Nečas, Kamil Švrdlík a Viktor Půlpán.

Děčín vs. Beksa 62:75 - postupové ohlasy

Levell Sanders (trenér):
"Chtěli jsme se soustředit na doskok a nenechat skórovat Děčín z přechodu do útoku. V prvním poločase měl sice jen čtyři body z rychlého protiútoku, ale Děčín skóroval ze druhých šancí, nehráli jsme dobře match-up, nekomunikovali. V poločase jsme říkali, že jsme se bavili o doskoku a žádný přitom nemáme. Ve druhém poločase jsme to zvládli a to byly ty klíčové faktory. Byl to pak úplně jiný zápas.“

Tomáš Bartošek (trenér):
"Vstup do zápasu byl z naší strany možná trochu nervózní. Děčín na mě působil živějším dojmem, měli hodně útočných doskoků. S přibývajícím časem jsme ale ze sebe setřásli tlak a krok po kroku jsme přebírali otěže do svých rukou. Hodně důležitý byl vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme získali dvouciferný náskok, a i když jsme opět na chvíli vypadli z koncentrace a soupeř stáhl svou ztrátu, rychle jsme se vrátili k naší kvalitní obraně. Nedovolili jsme Děčínu už žádné další jednoduché koše, sami jsme v útoku našli správný rytmus a získali jsme kontrolu nad utkáním. Čtvrtá čtvrtina už byla pokračováním našeho výkonu, který jsme nastolili ve třetí části."

Radek Nečas (pivot):
"Na začátku zápasu jsme se bohužel dopouštěli toho, co jsme nechtěli: furt jsme si opakovali, že si musíme pohlídat útočný doskok Děčína, ale potvrdilo se, že když se o něčem moc mluví, tak se na to až moc soustředíte... Za první poločas měli 10 útočných doskoků plus hodně košů z rychlých protiútoků. Myslím si, že zápas se zlomil ve třetí čtvrtině, kdy jsme si vytvořili dvouciferný náskok. Jackson trefil dvě těžké trojky a pak už jsme udržovali rozdíl kolem deseti bodů. Bylo důležité, že už nám v dalším průběhu zápasu tolik nedoskakovali míče pod naším košem, taky jsme dokázali ubránit Pavla Houšku, který se nedostal do zápasu."

Kamil Švrdlík (pivot):
"Nechtěli jsme Děčín pouštět k druhým šancím, což se nám na začátku utkání nedařilo. Věděli jsme, že to m usíme zlepšit, že když budou hrát do naší plné obrany 5 na 5, tak je ubráníme, což se od druhé čtvrtiny potvrzovalo. Ve třetí čtvrtině jsme chtěli navázat na dobrý úsek z druhé čtvrtiny a to se nám dařilo. Dostali jsme se do vedení kolem deseti bodů, ale věděli jsme, že to není hotové. Děčín je známý tím, že se nevzdá, naopak, právě v podobných chvílích se dokážou - obzvlášť proti nám - vrátit do zápasu. Trefili nějakou těžkou střelu a znovu nás stáhli, ale naštěstí se nedostali do vedení."

Viktor Půlpán (rozehrávač):
"Co jsme si řekl, tak jsme po většinu zápasu plnili. Nechtěli jsme je nechat útočně doskakovat a pouštět k rychlým protiútokům, naopak jsme chtěli, aby co nejvíc museli hrát 5 na 5. Ukázalo se, že měli docela problémy dát koš v postupném útoku, takže bylo klíčové, že jsme od druhé čtvrtiny tuhle strategii plnili. Ve druhém poločase měl Jirka Welsch 4 fauly, a když jsem šel na hřiště, říkal jsem si, že musím něco předvést. Byl to furt vyrovnaný zápas, my jsme potřebovali jít přes ně, tak jsem se snažil nejen makat v obraně, ale i v útoku to tahat dopředu. Myslím si, že se nám to povedlo, hráli jsme týmový basket - všichni jsme si přihrávali, nebylo to tak, že by to někdo chtěl sám urvat. Urvali jsme to jako tým, ne jako jednotlivec."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti