Upravit stránku
11. 11. 2022

Unikátní tradice pokračuje


Již podeváté se setkají na jednom místě pardubičtí basketbalisté, filharmonici, milovníci sportu a hudby, aby si všichni společně užili další z řady zcela výjimečných večerů v enteria areně.

Hrajeme spolu za Pardubice, tento naprosto unikátní projekt, už zná termín svého devátého pokračování.

Dnem D bude sobota 28. ledna 2023.

A co víc, známi už jsou také hosté pro úvodní část programu: v rámci koncertu se můžete těšit na skupinu 100 zvířat!

"Ke svému devátému účinkování v projektu si Komorní filharmonie Pardubice přizvala Sto zvířat. Kdyby to bylo sto zvířat, bylo by to bezpochyby také zajímavé. Ovšem v tomto případě se jedná o velmi pozoruhodnou kapelu, která na české hudební scéně působí už víc než 30 let," předeslala Jarmila Zbořilová, čestná prezidentka projektu Hrajeme spolu za Pardubice. "Do podvědomí posluchačů se zapsala díky svému těžko zařaditelnému, a přitom zcela originálnímu stylu. Jak ho jen popsat? To vezmete styl SKA (citíte to slunce a pohodu Jamajky?), přimícháte prvky rock’n’rollu, rocku, špetku recese a vtipné, zvukomalebné texty. Vše pak interpretujete s notnou dávkou nakažlivé energie prostřednictvím skvělých muzikantů. Po spojení s komorním orchestrem jsem si jistá, že máme před sebou zážitek zcela ojedinělý," těší se na úvodní část programu.

A těší se také na báječnou atmosféru v pardubické areně.

Po covidové pandemii, kvůli níž se sedmý ročník odehrával pouze v online prostředí a na osmý byla v hledišti enteria areny výrazně omezena divácká kapacita, už nyní vůbec nic nebrání další parádní návštěvě.

"Po dvou ročnících, které se konaly ve znamení omezení a restrikcí vlastně jen díky velkému odhodlání  a silné vůli nedat se a nevzdat to, se s obrovskou radostí vracíme k onomu "spolu" v pravém slova smyslu. Už nemusíme koncert ani basket sledovat jen v online prostoru přes obrazovky, monitory a displeje, nemusíme se na sebe koukat přes lemy respirátorů, dělit se na očkované, testované a ty ostatní,  přepočítávat, kolik že nás může přijít. Nene, nic takového. 28. ledna 2023 bude svět v enteria aréně zase normální. I když tam venku je vlastně tak nějak pořád divnější... Ale my si to uvnitř náležitě užijeme. My všichni, kteří fandíme sportu nebo hudbě nebo nejlépe obojímu současně. A taky máme rádi své město a chceme pomoci potřebným," zmínila Jarmila Zbořilová každoroční charitativní podtext projektu.

Zároveň poznamenala, že se mílovými kroky blížíme k prvnímu významnému jubileu. "Když v roce 2014 poprvé spojili své síly basketbalisté s filharmoniky, jen málokdo předpokládal, že se z tohoto jednoho výjimečného podvečera stane tradice. A tradice už to je, a jaká! Vždyť jubilejní 10. ročník Hrajeme spolu za Pardubice je skoro na dohled."

Sto zvířat
Komorní filharmonie Pardubice

Ve druhé části programu se i v rámci 9. ročníku můžete těšit na basketbalové utkání. "Basketbalisté si toho, s kým budou na palubovce hrát, vybrat nemohou, ovšem los jim určil soupeře velmi zajímavého - Královské  sokoly. To dává pořadatelům projektu možnost velmi srdečně pozvat nejen příznivce kultury a sportu z Pardubic a širokého okolí, ale právě i z blízkého Hradce Králové," řekla dále čestná prezidentka projektu. "Takže, milí přátelé, 28.ledna 2023 v 16:30 hodin se s vámi těšíme v enteria aréně při Hrajeme spolu za Pardubice IX na shledanou," přidala pozvánku Jarmila Zbořilová.

Vstupenky a dárkové vouchery na devátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice budou k dispozici od poloviny listopadu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti