Upravit stránku
25. 01. 2020

Ulevilo se nám


Utkání 21. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Kolínem (94:82) hodnotili trenéři Ken Scalabroni s Pavlem Benešem a hráči David Škranc, Tomáš Vyoral, Ondřej Kohout a Adam Číž.

Pozápasové komentáře

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Ulevilo se nám, protože poslední tři zápasy - s Opavou a dvakrát ve Svitavách - jsme neodehráli tak, jak bychom se chtěli prezentovat. Navíc nám momentálně chybí dva důležití hráči Viktor Půlpán a Ozren Pavlovič. Jsem šťastný, že se nám toto utkání podařilo vyhrát. V obraně určitě máme věci, které se dají zlepšovat, ale dařilo se nám v ofenzivní fázi, a když jsme potřebovali, v kritických momentech jsme lépe zvládali i obranu. To rozhodlo."

David Škranc (hráč domácích):
"Byl to dobrý zápas, padalo hodně bodů. Kolín nás trochu překvapil, řekl bych, že od té doby, co jsme s nimi hráli poprvé, se ve všem zlepšili, v obraně i v útoku. Byl to těžký soupeř, ale zvládli jsme to, za což jsme samozřejmě rádi."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Zápas hodnotím kladně. Zapojila se spousta mladých hráčů, kteří získali nějaké zkušenosti a sebevědomí, což oni potřebují. Výhra je pro nás důležitá, i když to nebylo po úplně ideálním výkonu, hlavně v obraně. Dostat doma 82 bodů, kor od Kolína, je hodně, obranou jsme zápas určitě nevyhráli. Musíme na ní dál pracovat. Máme spoustu mladých hráčů, kteří musí jezdit po celém hřišti, to musí být naše priorita. Jak jsem ale řekl, důležité je vítězství. Na to, v jakém jsme zdravotním stavu, můžeme být rádi, že jsme vyhráli."

Ondřej Kohout (hráč domácích):
"Pro nás je to důležité vítězství, nejen kvůli bodům do tabulky, ale i co se týče předvedeného výkonu, který byl určitě lepší, než v předchozích zápasech. Věřím, že se vracíme na kolej, na které chceme být. Od začátku to byl hodně útočný zápas. Kolín teď hraje v obrovské útočné pohodě, první tři čtvrtiny to bylo nahoru - dolů, taková přestřelka. Pak už to přešlo do pomalejšího basketbalu, víc hrála roli obrana a taktické věci, v čemž jsme byli lepší a díky tomu náš náskok narostl nad deset bodů."

Pavel Beneš (trenér hostů):
"Myslím si, že výsledek je nakonec vůči nám trošku krutý, odehráli jsme velmi dobré utkání. Potvrdili jsme, že máme vzrůstající formu, ale bohužel neudržíme kvalitu našeho výkonu po celých 40 minut. Pětiminutový výpadek ve čtvrté čtvrtině nás stál vítězství. Jinak ale určitě jdeme nahoru. Potřebujeme se dobře připravit na skupinu A2, abychom se dostali do předkola play-off."

Adam Číž (hráč hostů):
"Zápas se mi hodnotí špatně, jelikož jsme prohráli. Jsem celkem rozladěný, myslel jsem si, že v Pardubicích uspějeme, ale to se nám nepovedlo. Zápas se zlomil tím, že domácí hráli celý zápas zkušeně, ctili svoje pravidla, která si asi dali před utkáním. Hráli dobře, trpělivě v útoku. Nám se sice ze začátku povedlo držet krok, ale pak jsme hráli takticky špatně a nedotáhli jsme to do koncovky."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti