Upravit stránku
01. 04. 2018

Ukažme hrdost, apeloval kouč


Hit 9. kola nadstavbové části Kooperativa NBL mezi Beksou a Nymburkem (73:69) hodnotili trenéři Levell Sanders a Oren Amiel a hráči Viktor Půlpán a Vojtěch Hruban.

Pozápasové ohlasy

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Nebyl to úspěšný celý zápas, úspěšný byl až druhý poločas. V první půli, obzvlášť v první čtvrtině, jsme nehráli vůbec dobře, dělali jsme všechno špatně: nechtěli jsme Nymburk pouštět ke snadným košům z přechodové fáze, nechtěli jsme ho nechat útočně doskakovat, ale nedařilo se nám to, měli jsme také hodně ztrát. V šatně jsem hráčům říkal, že ve druhém poločase musíme ukázat mnohem větší hrdost, odhodlání. Trošku nám pomohla hra Nymburku, hráli potom hodně 1 na 1, už si tolik nepůjčovali balón. Klíčové ale bylo, že jsme zastavili jeho přechodovou fázi, protože ve hře 5 na 5 jsme byli schopni je zastavit. Každé vítězství nad Nymburkem pomůže sebedůvěře hráčů. Víme, že nás čekají další těžké zápasy a půjdeme do nich naplno."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Začátek zápasu nebyl dobrý, ale postupně jsme se dostávali zpátky do hry. Naše výhra je o to cennější, že přišla z 19bodové ztráty - dokázali jsme se dostat zpět do zápasu a otočit nepříznivý vývoj. I po nepovedené první čtvrtině jsme moc chtěli, chtěli jsme tenhle zápas urvat. Semkli jsme se jako tým, bránili jsme jako tým, nenechali jsme už Nymburk dávat jednoduché koše, musel útočit 5 na 5. Věřím, že nejen my, ale i diváci mohou být spokojeni. Pro nás je to skvělá výhra, na které můžeme stavět."

Oren Amiel (trenér ČEZ Basketball Nymburk):
"Než abych mluvil o výkonu našeho týmu, vyzvednu především výkon Pardubic, které hrály velmi dobře. Předčily nás v agresivitě, což bylo velmi důležité. Ve druhém poločase jsme hůře stříleli, ale zapříčinila to i dobrá obrana domácích, kteří nás tlačili do těžkých pozic. Tím, jak ztrácíte určité útočné sebevědomí, zhoršuje se i úspěšnost střelby, což se nám stalo. Je to pro nás dobrá lekce. Sice se zastavila naše vítězná šňůra, ale doufám, že to pro nás bude spíš poučení."

Vojtěch Hruban (hráč ČEZ Basketball Nymburk):
"Po dobré první půli jsme vstoupili do druhého poločasu nekoncentrovaně. Přestali jsme hrát, mysleli jsme si, že už je hotovo, což byla obrovská chyba. Domácí slušně bránili, rozložili náš útok, my jsme hráli hrozně individualistitky. Nepůjčili jsme si míč a to byla cesta do pekel. Na druhou stranu se pro nás nic nestalo, možná můžeme být rádi, že tahle facka přišla takhle včas."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti