Upravit stránku
24. 09. 2015

Učesaný poločas


Pouze 66 sekund v úplném úvodu zápasu se pardubičtí basketbalisté dívali svému soupeři na záda. V následujícím průběhu středečního přípravného utkání s Kolínem už měli jednoznačně navrch a triumfovali přesvědčivě 106:74.

Trenér Dušan Bohunický dal příležitost všem dvanácti hráčům, které měl k dispozici. Nikdo neodehrál více než 21 minut (Viktor Půlpán), nebodoval jediný Karel Formánek, jenž strávil na palubovce necelých 5 minut.

Premiéru v dresu Beksy má za sebou Radek Nečas.

Jak si zkušený podkošový hráč vedl?

"Jeho přínos byl viditelný, hlavně na obranné polovině," hodnotil Dušan Bohunický výkon muže, který se připojil ke svým novým spoluhráčům až na začátku tohoto týdne. "Radek je hráč, který dokáže velmi dobře komunikovat, když je třeba, dokáže zklidnit hru, také má obrovský instinkt. Samozřejmě je ale třeba dál pracovat na vzájemné souhře, zapracovat ho do našeho obranného systému."

"Abych ale nehovořil pouze o obranné části, on dokáže i v útoku velmi dobře zrychlit hru. Umí výborně přihrávat - to, na co jsme se u něj vždycky připravovali, když hrál proti nám, tak zase dokázal, už v našem dresu," pousmál se pardubický kouč.

Dobrý pocit měl nejen z Nečasova příspěvku, ale celkově ze hry celého týmu. "Hlavně v prvním poločase to bylo takové "učesané", více organizované. Věděli jsme, do jakých situací se chceme dostávat a dařilo se nám to." Druhá půle byla poněkud odlišná. "Kolín nastoupil s pěti malými hráči, takže šlo o trochu atypickou hru. Snažili jsme se nějak reagovat, v útoku nám některé věci vyšly, některé ne, protože jsme občas byli zbytečně zbrklí. Celkově ale tento zápas hodnotím velmi pozitivně."

Další přípravné utkání Beksa odehraje již v pátek 25. 9. v Ledči nad Sázavou proti Interu Bratislava.

Odehrál 16,5 minuty, během nichž zapsal 4 body, 6 doskoků a 2 asistence.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti