Upravit stránku
13. 01. 2024

U lídra vítězně


Fantazie! Z palubovky lídra tabulky vezeme nesmírně cennou a důležitou výhru. V průběhu druhé půle jsme v Opavě prohrávali o 10 bodů, ovšem skvělým finišem jsme si zajistili desáté vítězství v NBL.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Opava vs. BK KVIS Pardubice 69:74
(16:17, 19:16, 22:21, 12:20)

Nastoupili jsme bez zraněného křídelníka Davida Pekárka a nemocného rozehrávače Michala Svojanovského, domácí postrádali ústředního playmakera Jakuba Šiřinu a podkošového hráče Miroslava Kvapila. Po vyrovnaném prvním poločase, v němž Opava vedla nejvíce o 7 a my maximálně o 8 bodů, se ve třetí části domácí utrhli a vedli až o 10 bodů. Ještě necelých 6 minut před koncem jsme ztráceli 6 bodů, ale pasáž od 35. do 38. minuty skončila 0:11 a v koncovce jsme uhájili nesmírně cenné vítězství, díky němuž jsme se výrazně přiblížili kýženému cíli: účasti ve skupině A1.

Průběh utkání

Domácí čekali na svůj první koš až do konce 3. minuty, nás držel vpředu především Kamil Švrdlík, jehož podpis neslo 6 z úvodních 11 bodů. V polovině 9. minuty Jure Škifić trefil naši první trojku a završil 8bodovou šňůru, po níž jsme měli k dobru právě 8 bodů (stav 9:17). Přelom první a druhé čtvrtiny nám však vůbec nevyšel. Úsek od 9. do 13. minuty Opava ovládla poměrem 11:0 (my jsme minuli 6 střel z pole v řadě) a poprvé v zápase vedla (20:17). 

V kontaktku nás udržel třemi koši po sobě Jure Škifić (přesně po 15 minutách srovnával na 25:25), a i když Slezané záhy šňůrou 7:0 znovu mírně odskočili (35:28), do přestávky jsme se přitáhli na rozdíl jediného koše.

Do druhé půle jsme sice vstoupili 3 body Kamila Švrdlíka a v 22. minutě jsme překlopili mírné vedení na naši stranu (stav 35:36), jenže následovala méně vydařená pasáž a domácí, vedeni nesmírně efektivně hrajícím Marquesem Townesem, odskočili šňůrou 13:2 na dvouciferný rozdíl (48:38, Townes měl v té chvíli na kontě již 18 bodů při střelbě z pole 7/8 a k tomu i 6 asistencí). Až v 26. minutě se dostal ke své první střele Kameron Chatman a proměnil ji, zároveň s klaksonem, ukončujícím třetí část hry, pak tentýž hráč trojkoval na 57:54.

Opava se i v závěrečné části hry dlouho držela bodově vpředu, leč neustále jsme jí dýchali na záda. V 35. minutě, za stavu 64:58, Tomáš Vyoral dvěma proměněnými šestkami a poté Kameron Chatman svou druhou trojkou snížili na rozdíl jediného bodu, do 38. minuty jsme pak natáhli naši šňůru až na 0:11 (stav 64:69)! Zkraje poslední minuty Jakub Slavík upravil na 67:69, ale 29 sekund před koncem definitivně potvrdil náš triumf Jure Škifić.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy:

Kryštof Vlček (asistent trenéra BK Opava):

"My jsme si dokázali vytvořit ve třetí čtvrtině dvouciferný náskok, ale vlastními chybami a výbornou obranou Pardubic jsme o něj přišli. Pardubice hrály v užší rotaci, přesto nás dokázaly přehrát. Podle statistik jsme nebyli horším týmem, snad jen úspěšnost trestných hodů jsme měli horší. Dát doma pouze 69 bodů je hrozně málo a stěží se dá vyhrát proti kvalitnímu soupeři."

Jakub Slavík (hráč BK Opava):

"Utkání začalo velmi tvrdě, byl to hodně chlapský basketbal. Přestože bylo hodně zákroků na hraně, bylo to fér hrané utkání, kde nás skolila zóna Pardubic. Při nízké úspěšnosti trojkových pokusů jsme nebyli schopni Pardubice přehrát ve hře jeden na jednoho."

Vanja Miljković (trenér BK KVIS Pardubice):

"Jsem nesmírně hrdý na naše hráče, kteří týmovým výkonem dokázali porazit na její domácí palubovce Opavu. Slezané vedou ligu, hráli Ligu mistrů a my jsme je porazili. To je hodně důležité pro naše další působení v lize. Měli jsme období, kdy jsme nabyli schopni zvítězit, ale ze všeho jsme se dostali a teď hrajeme opravdu dobře.Jsem hodně šťastný."

Josef Potoček (hráč BK KVIS Pardubice):

"Je to pro nás hodně důležité vítězství, jsme všichni rádi, že jsme se v koncovce základní části zvedli, a co se nám dnes povedlo."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti