Upravit stránku
19. 03. 2018

U lídra bez šance


Na palubovce lídra tabulky jsme v dohrávce 4. kola nadstavby neodehráli dobrý zápas. V tomto týdnu jsou však před námi ještě dvě velmi důležitá domácí utkání.

4. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ČEZ Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 96:58
(26:11, 22:14, 26:18, 22:15)

Body: Hruban 20, Ray 16, Davis 10, Vyoral 9 (+7 as.), Bohačík 9, Kříž 8, Pumprla 6, Lawrence 5, Barac 5, Kolář 4, Peterka 4 - Kent 11, Potoček 10, Kohout 10 (+10 d.), Švrdlík 9, Welsch 8, Půlpán 6, Nečas 2, Pandula 2

Kromě dlouhodobě zraněného Davida Škrance nám scházeli i zranění Scott Martin s Brandonem Spearmanem. V nymburské hale jsme vedli pouze jednou, po úvodním koši Ondřeje Kohouta 0:2, pak už vládl Nymburk. "Vítězství domácích je zcela zasloužené," uznal trenér Tomáš Bartošek. "My jsme se připravovali na vstup do utkání, jak z pohledu útoku, tak i obrany jsme chtěli začít co nejlépe, abychom nemuseli dohánět výraznější ztrátu, ale to se nám bohužel vůbec nepodařilo."

Průběh utkání

Nymburk se nám začal vzdalovat již po polovině první čtvrtiny, když od stavu 12:9 natáhl svou šňůru na 14:2. V první čtvrtině trefil 5 trojek, navíc si pomohl 7 (!) útočnými doskoky. I v dalším průběhu první půle rozdíl ve skóre narůstal: když už nymburští hráči minuli svou střelu, díky neutuchající aktivitě v boji o odražené míče - za 14 minut doskočili v útoku 10 míčů! - si vytvářeli další možnosti k zakončení.

Blíž než na 11bodový odstup (34:23 po akci alley-oop po ose Viktor Půlpán-Kamil Švrdlík) jsme se už nedostali. Záhy totiž přidal rychlých 6 bodů (trojka a vzápětí koš s faulem) Vojtěch Hruban, a když tentýž hráč dvě a čtvrt minuty před přestávkou proměnil svou třetí střelu zpoza tříbodového oblouku, rozdíl poprvé narostl přes 20 bodů (44:23).

V polovině třetí čtvrtiny Jaromír Bohačík osmou nymburskou trojkou zvýšil na 63:33 a zápas už žádnou zápletku nenabídl. "Oproti předchozím zápasům s Nymburkem nám chyběla energie, touha, víra, že můžeme vyhrát," vypozoroval Bartošek. "Domácí nás jasně předčili ve všech činnostech. Jen za první čtvrtinu měli 10 útočných doskoků, z toho dali 10-12 bodů z druhých šancí.... Když takto kvalitnímu týmu dovolíte se takhle jednoduše dostat do zápasu, aby chytil tempo, tak se velmi těžko zastavuje. Nymburk hrál absolutně v pohodě, naopak my jsme byli všude o krok pozadu. Naším výkonem jsme domácím usnadnili cestu za vítězstvím."

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti