06. 10. 2021

Týmový výkon

Další cenné vítězství ze soupeřovy palubovky si Beksa odvezla z Olomouce. Po vyrovnané první půli jsme po pauze šlápli do pedálů a zkontrolovali jsme přesvědčivou, 24bodovou výhru!

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko vs. BK JIP Pardubice 55:79
(18:23, 16:15, 9:22, 12:19)

Velká nepříjemnost nás potkala hned v závěru první čtvrtiny, kdy se zranil ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral - do té doby hrající ve skvělé fazóně (9 bodů + 1 asistence za 7,5 minuty ve hře) - a do dalšího průběhu utkání již bohužel nezasáhl. S citelnou ztrátou jsme se však dokázali parádně vypořádat a druhý poločas jsme po zcela dominantním výkonu ovládli poměrem 21:41!!! "Druhou půli jsme zvládli takticky. Zvlášť se osvědčila zónová obrana, kterou jsme hráli 15-20 minut, protože jsme měli problémy s fauly a kvůli absencím Josefa Potočka a zraněného Tomáše Vyorala jsme hráli v menší rotaci," uvedl trenér Dino Repeša.

Nezačali jsme moc dobře, v první čtvrtině jsme napáchali 6 ztrát, z nichž domácí vytěžili 8 bodů. Olomoucko rychle vedlo 14:8, leč záhy jsme nastříleli 9 bodů v řadě, a když jsme i díky přesným trojkám Danteze Waltona a Michala Svobody ovládli pasáž mezi 10. a 13. minutou 0:12, rázem jsme byli vpředu až o 11 bodů (stav 18:29).

Náš náskok jsme mohli ještě navýšit, ovšem několika chybami jsme Olomoucku umožnili návrat do těsného kontaktu. Domácí ofenzívu táhl zejména pivot Demajeo Wiggins, jenž do pauzy nastřádal 14 bodů.

Nedlouho po přestávce jsme začali dostávat utkání pod kontrolu

Hanáci se drželi ještě tři minuty, do stavu 38:43. Úsek od 24. do 30. minuty však skončil 4:17 (stav 42:60) a definitivně jsme Olomoucku ukázali záda. A to i přesto, že všichni tři stěžejní podkošoví hráči měli velké faulové problémy: již v průběhu třetí čtvrtiny měli Kamil Švrdlík s Philem Henrym po 4 osobních chybách a Dantez Walton 3.

Ani v poslední čtvrtině jsme nedopustili dramatizaci zápasu. Hráli jsme velmi koncentrovaně v obraně, i útočnou produkci hlavního ofenzivního lídra Wigginse jsme oproti první půli snížili na polovinu. V polovině závěrečné části jsme šňůrou 2:10 navýšili rozdíl na maximálních 26 bodů (51:77) a zcela po zásluze jsme získali třetí ligové vítězství. "Kromě úspěšné zónové obrany byl důležitý i doskok. Když se hraje zóna, mnohdy bývá problém s doskokem, ale my jsme získali o 18 doskoků více než domácí," cenil si Dino Repeša dominance svého týmu v boji o odražené míče. "Jsem šťastný za to, jakou energii dali hráči právě do doskoku."

Po dvou úvodních výhrách nad Děčínem a v Ostravě přišla vysoká domácí porážka s Nymburkem, leč tým zareagoval tím nejlepším možným způsobem. "Chtěli jsme se vrátit na vítěznou cestu a jsme velmi rádi, že se nám to podařilo. Řekl bych, že jsme zápas kontrolovali celých 40 minut," řekl dále pardubický kouč, jenž vyzvedl i způsob, jakým se jeho tým vypořádal nejen se zraněním Tomáše Vyorala, ale i problémy s fauly podkošových hráčů. "Hráči ukázali charakter, ten byl na vysoké úrovni!"

• doskočené míče: 32 - 50 (z toho útočné 11 - 18, body z druhých šancí 11 - 15)
  • úspěšnost střelby z pole: 33% (19/56) - 43% (30/69)
  • body náhradníků: 2 - 28!!

Zatímco olomoucký tým měl pouze tři výraznější střelce, naše hra na útočné polovině hřiště byla rozprostřena prakticky mezi všechny hráče, kteří zasáhli do hry (sedm hráčů zaznamenalo mezi 7 a 14 body). Double-double zapsali domácí pivot Demajeo Wiggins (21 bodů + 12 doskoků, z toho 6 útočných, střelba z pole 8/17, trestné hody 5/9) a náš Dantez Walton (11 bodů + 14 doskoků, 3 asistence, střelba z pole 5/14).