Upravit stránku
08. 01. 2024

"Týmová chemie je výborná"


Byl jednou z nejvýraznějších postav sobotního vítězného dramatu s pražskou Slavií. Kameron Chatman přispěl k pokoření posledního, leč velmi srdnatě bojujícího soka 24 body a 5 doskoky.

Americký křídelník odehrál v pardubickém dresu sedmé ligové utkání.

Ihned od svého listopadového příchodu se zařadil mezi lídry Beksy, což plně dokládají i čísla. Ve všech zápasech nastřílel dvouciferný počet bodů a průměrně střádá více než 7 doskoků. Do klíčové role se obsadil i ve stěžejních momentech sobotního náročného střetu se Slavií. V době, kdy houževnatý soupeř překvapivě překlopil vedení na svou stranu (když se ve druhé čtvrtině vyškrábal z hluboké, 15bodové propasti) přispěchal s dvěma veledůležitými trojkami, mezi 38. a 39. minutou pak třemi koši v řadě - během pouhopouhých 59 sekund - definitivně zavřel zápas.

Kamerone, výhra proti oslabené Slavii se nerodila lehce, nicméně i toto důležité utkání jsme nakonec výsledkově zvládli. Cítili jste v týmu velkou úlevu?
"Sobotní výhra pro nás hodně znamená. Všichni samozřejmě velmi dobře víme, že jsme ve fázi sezony, kdy je pro nás nesmírně důležité opravdu každé utkání. Celou dobu avizujeme, že chceme hrát nadstavbovou část v horní skupině A1, takže nutně potřebujeme každé vítězství a jsme opravdu rádi, že jsme ho proti Slavii získali."

Musíme si však přiznat, že výkon nebyl zcela podle našich představ, souhlasíš?
"Souhlasím, že s naším výkonem nemůžeme být stoprocentně spokojeni, protože v naší hře se objevovaly chyby. V obraně i v útoku. Zápas jsme určitě neodehráli tak, jak jsme si představovali. V několika úsecích jsme měli herní výpadky, navíc je potřeba dát kredit i Slavii, která příkladně bojovala. Na to jsme ale byli předem připraveni. Kouč nám během přípravy na utkání neustále opakoval, že soupeř je sice poslední, ale má kvalitní hráče, že každý tým v NBL může hrát kvalitní basketbal. Slavii sice chyběli někteří důležití hráči, což ale může dát sebevědomí dalším hráčům, jejichž role i výkon vzroste. My jsme šli do utkání s pokorou, s vědomím, že výhru v žádném případě nedostaneme lacino, což se také potvrdilo. Rozhodně bychom však za ni měli být šťastni, což také jsme."

Měli jsme velmi solidní start, na začátku druhé čtvrtiny jsme vedli až o 15 bodů (navíc v té chvíli s pouhými 11 inkasovanými body), leč soupeř se ještě do konce prvního poločasu stihl přitáhnout na rozdíl jediného koše. Co zaznělo o přestávce v šatně?
"Řekli jsme si hlavně to, že se musíme více koncentrovat na naši hru, snažit se o konzistentní výkon na obou polovinách hřiště. Myslím si, že ve druhém poločase jsme to celkem plnili, což nám nakonec přineslo důležitou výhru."

Jednou z kritických pasáží byl závěr třetí čtvrtiny, kde se Slavia dostala do 4bodovového vedení (svého nejvyššího v celém průběhu duelu). Vzápětí jsi však během jediné minuty proměnil dvě trojky a od té doby jsme vedli až do konce.
"Věřil jsem si, že tyhle trojky proměním. Pokud chcete být profesionální basketbalista, musíte mít určitou sebedůvěru. V takových momentech, kdy je sice vyrovnané skóre, ale vy máte otevřené střely, prostě nesmíte váhat. Je to v první řadě otázka tréninku, protože abyste mohli mít sebedůvěru v sebe sama, že v zápase podobné střely proměníte, musíte jich spoustu odstřílet v tréninkovém procesu. Za celý tým jsem moc rád, že nám tyto trojky pomohly otočit skóre a nakonec i k celkovému vítězství."

Do Beksy jsi přišel ve druhé polovině listopadu, od tvé prosincové zápasové premiéry dosud uplynulo jen 5 týdnů. Vidíš v naší hře progres?
"Vnímám, a jistě nejen já, že celý tým se v posledních týdnech zvedá. Vím, že v době mého příchodu tým procházel složitým obdobím, protože se výsledkově příliš nedařilo a odešlo několik hráčů. Mě v Bekse všichni přijali s otevřenou náručí a můžu říct, že týmová chemie je výborná, i tréninky jsou velice kvalitní. Trénujeme skutečně na 100% a výborně fungujeme i mimo hřiště. Doufám, že se to projeví i v další fázi sezony."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti