Upravit stránku
09. 04. 2021

Tuhle výhru jsme potřebovali


Pardubičtí basketbalisté porazili v 8. kole nadstavbové části Kooperativa NBL třetí Kolín 70:66. Jak hodnotili napínavý zápas trenéři a hráči obou týmů?

Komentáře trenérů a hráčů

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Myslím si, že jsme 32 minut nechci říct, že vládli, ale Kolín byl za námi, nenechávali jsme jeho hráče volné a oni se nadřeli na to, aby jednoduše útočili. Přechodem do zóny nás ale úplně vyvedli z tempa, získávali jednoduché balóny a valili do rychlého protiútoku. My jsme měli problém je zastavovat, ale samozřejmě i problém s naším útokem do zóny, kdy jsme nebyli schopni nic trefit, ani si vytvořit nějakou příležitost na to, nějak to zlomit a zápas v klidu dohrát. Naše agresivita byla dnes mnohem lepší než v minulém zápase, ale nebyli jsme schopni ji udržet po celý zápas, a to se nám v play-off může vymstít mnohem víc než dneska, kdy jsme sice urvali výhru, ale v play-off nás to může stát všechno."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Myslím, že tři čtvrtiny jsme byli lepší tým. Chodili jsme rychle dopředu, dobře jsme bránili, udrželi jsme Kolín na 31 bodech, což je super. Akorát pak Kolín přešel na zónu a my letos hrajeme hrozně staticky, podáváme si balón jenom okolo tříbodové čáry a někdo čeká, kdo tam najede první, aby ostatní měli volnou střelu. Neuděláme nic pro druhého, neuvolníme se pořádně pro balón. Na tomhle musíme určitě ještě zapracovat, protože to vypadá, že na Kolín narazíme v play-off, a pokud bude Kolín hrát zónu déle, tak s tím můžeme mít velké problémy. Kolín dnes hrál celou dobu osobní obranu, pak přešli do zóny a my jsme jednak nebyli schopni ho ubránit, ani jsme nemohli rychle hrát do protiútoku. Vůbec jsme vlastně nevěděli, co do zóny hrát, přestože jsme si to ráno na tréninku říkali. Musíme si to asi ještě jednou projít a hrát to líp."

Prokop Slanina (hráč domácích):
"Pro nás je hrozně důležité, že jsme dokázali vyhrát. Hlavně v prvním poločase jsme se mohli opřít o kvalitní obranu, ale v druhém poločase nás přibrzdila kolínská zóna. Prvotní problém byl v tom, že jsme soupeře nedokázali ubránit, tím pádem jsme nemohli chodit rychle dopředu, to byla další věc, která nás trápila. Jak už jsem ale řekl, nejdůležitější je vítězství, které nám může dát psychologickou výhodu, pokud s Kolínem budeme hrát v play-off."

T. J. Dunans (hráč domácích):
"Jsem moc rád za výhru, potřebovali jsme ji. V každém zápase chcete vyhrát, ale pro nás je momentálně důležitá i proto, že nám zvedne sebevědomí do play-off. Myslím si, že jsme zvítězili hlavně díky obraně - po většinu zápasu jsme bránili velmi dobře - a také díky zlepšenému doskoku. Také jsme se snažili hodně tlačit na hráče s míčem a nedávat soupeřovým hráčům volné pozice pro střelbu."

Miroslav Sodoma (trenér hostů):
"Nejprve bych pogratuloval Pardubicím k výhře, my jsme prohráli, takže se mi to hodnotí samozřejmě hůř. Nechci se na to vymlouvat, ale je to už druhý zápas po karanténě a zase nás zradila úspěšnost střelby za tři body. Statisticky 36 ku 4: šest střel bylo, jak já říkám, zoufalých, ale těch zbylých 30 bylo připravených. Statistika nelže, a jestliže máme nějakou dlouhodobou statistiku z iks střel 35% a dneska 11%, tak je to důvod prohry. Chceme, aby Pardubice kvůli naší střelbě za 3 musely jít za námi, roztáhly to a uvolnili nám prostor. To všechno se nám nepovedlo. Musíme na tréninku střílet dál a doufat, že se dostaneme tam, kde jsme byli před těmi třemi týdny, než nás postihla karanténa. Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme změnili obranu, ale náš tým má charakter. Všichni kluci chtěli vyhrát, a to je to, na čem se dá stavět, že i přes tu katastrofální střelbu jsme to nezabalili a nechtěli odejít s ostudou."

 Lee Edward Skinner (hráč hostů):
"Jsme ve skupině A1, víme, že Pardubice jsou kvalitní tým s kvalitními hráči a dobrým vedením. První polovina se mi líbila, bylo to vyrovnané, bojovali jsme. Ve druhé polovině jsme moc útočně nedoskakovali a trochu ztratili koncentraci. Začali jsme se různě přehazovat, protože nám nesedla jejich obrana, ale měnit taktiku v polovině zápasu není moc dobré. Musíte být stoprocentně koncentrovaní a to mi dnes nebyli. Musíme se vrátit zpět k tréninku, udělat si v tomhle pořádek a dobře ukončit nadstavbu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti