Upravit stránku
10. 12. 2023

Trudná série trvá


Ani na palubovce píseckých Sršňů se Bekse bohužel nepodařilo zvítězit, u nováčka Kooperativa NBL jsme prohráli vinou krajně nepovedené třetí čvrtiny o 22  bodů. 

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Sršni Photomate Písek vs. BK KVIS Pardubice 105:83
(20:19, 25:26, 38:21, 22:17)

Po nesmírně vyrovnaném prvním poločase, v němž Písek vedl nejvíce o 6 a Beksa maximálně o 5 bodů, rozhodla o vítězi pasáž mezi 24. a 30. minutou: Sršni ji ovládli naprosto drtivě 25:8 a z nerozhodného staviu utekli do rozhodujícího trháku. V klíčové třetí čtvrtině nám i díky 8 proměneným trojkám nasypali takřka 40 bodů! 

Průběh utkání

S dlouhotrvající hrou do zónové obrany jsme si v prvním poločase poradili velice obstojně. Bodově nás drželi zejména Kameron Chatman, jenž mnohokrát pohodlně skóroval zpod koše po parádních asistencí svých spoluhráčů (v první půli jsme měli výtečných 16 asistencí!) s rozehrávači Tomášem Vyoralem a Petrem Šafarčíkem.

Domácí trefili jen 4 z prvních 15 střel z pole a v 6. minutě jsme byli vpředu o 5 bodů (stav 9:14), jenže přelom úvodních dvou čtvrtin skončil 7:0 a po Faitově trojce Sršni unikli na 25:19. V důležité pasáži nás Tomáš Vyoral podržel dvěma přesnými trojkami a do druhého poločasu oba týmy vstupovaly s navlas shodnými šancemi na úspěšný výsledek. 

To samé platilo ještě po 4 minutách třetí části, kdy zpoza tříbodovéo oblouku úspěšný David Pekárek srovnal na 58:58.

Filip Novotný však dvěma trojkami během pouhé půlminuty zavelel ke šňůře 10:0, kterou sice David Pekárek přerušil jednou proměněnou šestkou, jenže záhy Písek nastřílel dalších 8 bodů za sebou a potvrdil svou dominanci v této pasáži utkání. Když pak mezi 31. a 32. minutou Dalibor Fait zaznamenal svoji pátou a šestou trojku (zápas ukončil s vynikající trojkovou bilancí 7/12!), čímž posunul průběžný stav již na 90:68, byla naše porážka definitivně zpečetěna.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Matěj Mach (asistent trenéra Sršni Photomate Písek):

„Po dvou ne úplně  povedených utkáních jsme do toho chtěli vstoupit naplno. První poločas se to ještě tahalo. Na druhou stranu jsme měli rozrotováno 9 nebo 10 lidí, drželi jsme dnes extrémní tempo a v druhém poločase se to projevilo. Kluci z lavičky dnes zahráli výborně. Dali jsme padesát bodů z lavičky. Ukázalo se to, že pokud nám padnou střely za tři body, tak jsme nebranitelní. Dali jsme přes sto bodů. Prostě to byl skvělý výkon v druhém poločase a projevilo se to tempo.”

Kevin Týml (křídlo Sršni Photomate Písek):

„Asi super, v prvním poločase jsme byli takoví skeptičtí, netrefovali jsme trojky, ale dobře  jsme doskakovali a druhý poločas jsme začali skvěle, šňůra 14-0, trefili jsme se, měli jsme trojky přes 50 procent, což nám pomohlo, dohromady 37 doskoků a to bylo neskutečné. Pro mě to tu dnes bylo lepší, protože když jsem měl ostravský dres, tak na mě fanoušci bučeli, ale když mám písecké triko, tak mě tu krásně přivítali a bylo to neuvěřitelné a super atmosféra.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„Takže nejprve gratuluju Písku k vítězství, naprosto si ho zasloužil. Zadruhé gratulace za tuto podporu fanoušků. Dnes bylo skvělé hrát v takové atmosféře. Bohužel můj tým prohrál, ale můžu říct, že ve 3. čtvrtině jsme se nechytali a těžko se to vrací, když dostaneme 38 bodů. Obecně k celému zápasu chci říct, že ve sportu a v životě se nedá podvádět a my jsme za poslední týden měli dva normální tréninky, takže není reálné očekávat, že můžeme hrát lépe proti týmu, který bojuje a hraje dobře jako tým.”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice):

„My jsme začali, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že Písek bude chtít udeřit začátečním tlakem podpořeným skvělými fanoušky. S tím si myslím, že jsme se vypořádali dobře. Poločas byl takový, jaký jsme chtěli. Chtěli jsme se držet na dostřel. I když jsme si v poločase řekli, že domácí začnou třetí čtvrtinu ještě s větší energií, tak přesně to se stalo, ale my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Padly jim tam nějaké střely, ale to už není náhoda, že jim to tady takhle vychází. Oni mají svou kvalitu, není to žádné štěstí nováčka. Oni  kvalitu mají, a když mají v zádech takovéhle fanoušky, jsou velmi nebezpečný tým a utekli nám na ten nejvyšší rozdíl a my nejsme v současnosti v takovém stavu, abychom v takovéhle atmosféře proti takovému týmu zvrátili dvacetibodový náskok. Ve sportu se vám prostě vrátí, co tomu dáváte, a tím bych to shrnul.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti