Upravit stránku
07. 05. 2020

Triumf Beksy!


Premiérový ročník Kooperativa NBL shoot-outu v kategorii týmů ovládla Beksa! Josef Potoček s Davidem Škrancem přestříleli ve finálovém večeru Ústí n. L. i Opavu!

Po šesti základních kolech, v nichž za pardubický tým stříleli Michal Svoboda, Kamil Švrdlík, David Škranc, Tomáš Vyoral, Josef Potoček a Prokop Slanina, přišel na řadu finálový večer. Beksa, která postoupila ze 4. místa, v semifinále vyzvala Ústí nad Labem, nejlepší tým po základní části. Dvojice David Škranc-Josef Potoček si poradila s dvojicí Fait-Maděra poměrem 145:126 a ve finále se utkala s Opavou, jež vyřadila Děčín.

Slezané nasadili hodně těžký kalibr: úřadujícího ligového MVP, reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřinu (v ligové sezoně nastřádal 66 trojek s úspěšností 36%), a obávaného snajpra Luďka Jurečku (51 trojek s ohromující úspěšností 51%)! Jenže pardubická dvojice ještě překonala svůj semifinálový výkon, nastřádala výtečných 153 bodů (soupeř jen 125) a mohla se radovat z celkového triumfu. „My byli s Pepínem vždycky braní za střelce. Doufám, že to tak zůstane a budeme mít i v zápasech víc střel a bodů,“ nadhodil směrem ke kouči Scalabronimu dobře naložený David Škranc, který věřil, že s kolegou ve finálovém turnaji ještě vyšperkují své výkony ze základních kol.

„Čekali jsme to, protože jsme věděli, že v případě postupu do finále tam bude Opava, která má už nějaké snajpry! Museli jsme tak dávat kolem patnácti až dvaceti trojek, abychom mohli uspět, a ještě přidat jednu dvě trefy z půlky. Díky Bohu to nakonec stačilo,“ pravil forward Beksy, která v semifinále s Ústím i ve finále s Opavou v podstatě neměla soupeře, a to zejména díky nesmírné vyrovnanosti celé dvojice.

Ta se ale na shoot out nijak extra nechystala. „Dnes jsme si to zkusili jen před soutěží a doufali, že to bude stačit. Do haly sice po dopolednách taky chodíme, ale spíš máme posilovnu a běhání na oválu, takže mě dneska na soutěž celkem bolela stehna. A zítra výhru oslavíme dalším běháním,“ směje se Škranc, který se v semifinále s Ústím po pouhých deseti trefách z čáry trestného hodu vzápětí vyhecoval k 21 trojkám ze 27 pokusů! Před svým prvním vrcholem v shoot outu, kde jej v sobotu čeká i individuální finále, jej prý vůbec nestresovalo, že jeho dvojice je favoritem na výhru s vůbec nejnižším kurzem u Tipsportu. „Tuším, že naše výhra sázejícím moc peněz nepřinesla, ale já na tohle moc nekoukal. Navíc vždycky když je na někoho nízký kurz, tak v téhle soutěži skončí poslední,“ podotýká.

Škranc se nestresoval ani během soutěže, kdy s kolegou vůbec nesledovali, jak na tom jsou ve srovnání se soupeři. Dokonce to došlo tak daleko, že když Škranc začal ve finále střílet první disciplínu, ani neznal protivníka. A forward neřešil ani to, že jeho tandem měl před finále delší čas na odpočinek. „Ta minutová střelba trojek pro střelce nic není. My si spíš říkali, že pokud bude ve finále Opava, tak bude ze semifinále rozjetá.“ 

Jistě není bez zajímavosti, že jak Josef Potoček, tak David Škranc nasázeli během finálového turnaje shodně 38 trojek!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti