06. 11. 2015

Velký triumf: Nymburk pokořen

Fantastický výkon a fantastický výsledek. Beksa rázně utnula osmnáctizápasovou sérii porážek s Nymburkem a ve frenetické kulise burácející haly Dašická srazila mistry pětibodovým rozdílem!

9. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 83:78
(24:19, 18:21, 20:15, 21:23)

Body: Kotas 14 (+4 as.), Pandula 12, Nečas 12 (+10 d.), Sanders 12, Wall 11, Škranc 9, Půlpán 7, Švrdlík 4, Šoukal 2 - Vaughn 18, Sant-Roos 16 (+10 d.), Dixon 13, Benda 11, Hruban 9, de Zeeuw 5, Houška 5, Vilhjamsson 1

Hráč utkání: Radek Nečas
Diváků: 1310

Beksa odehrála nejlepší zápas dosavadního průběhu sezony. "Do zápasu šli s tím, že chceme Nymburk porazit a neměli jsme sklopené hlavy," předeslal Radek Nečas, jeden z hlavních strůjců senzačního úspěchu, autor double-doublu za 12 bodů a 10 doskoků (k tomu 3 získané míče a 2 asistence).

Očekávala se oboustranně rychlá hra se zakončením "na první dobrou", ale skutečnost ještě předčila veškeré predikce. Zvláště pardubičtí hráči neskutečně valili dobředu, rychle a přesně zakončovali a k tomu velmi agresivně bránili. "Pardubice začaly mnohem lépe, vlétly do zápasu s obrovskou energií, lítaly po celém hřišti a vybíhaly rychle dopředu. A místo toho, abychom to zklidnili, tak jsme začali běhat s nimi, což není hra, která nám vyhovuje," okomentoval první část utkání hostující křídelník Vojtěch Hruban.

Do výraznějšího náskoku se JIP poprvé dostal v úvodu druhé čtvrtiny, když Lukáš Kotas trojkou a Jobi Wall snadným košem z protiútoku posunuli průběžný stav na 29:19. Nymburk se sice opakovaně přitáhl na dostřel, ale do vedení se už ani jednou nedostal, Pardubice vždy zareagovaly a pokaždé znovu odskočily. V polovině třetí čtvrtiny Radek Nečas tříbodovou akcí - košem s faulem a jedním trestným hodem - vrátil svému týmu dvouciferný náskok (62:52), v 29. minutě to bylo 59:50 a v 33. minutě 67:59.

To už mělo několik pardubických basketbalistů potíže s fauly. Komplikace nastaly hlavně pod košem: nakonec nedohráli Kamil Švrdlík, Radek Nečas a Jobi Wall... Přesto jejich spoluhráči uhájili velecenné vítězství. Necelé tři minuty před koncem se Nymburští přiblížili na čtyřbodový rozdíl (75:71), ovšem záhy přišly velké chvíle Dušana Panduly: MVP loňského ročníku Kooperativa NBL trefil dvě trojky v rozmezí půl minuty (!!!) a koncovku už Beksa zkontrolovala.

"Jsem velmi velmi rád za energii, kterou do toho chlapci dali, a nesmírně si této výhry nad Nymburkem vážím," chválil svůj tým kouč Dušan Bohunický. "Je to pro nás velké vítězství," navázal na trenéra Radek Nečas. "Tato výhra je cenná i tím, že jsme v procentuální porážce napravili naše porázky s Opavou a ve Svitavách," doplnil bývalý reprezentant.