01. 10. 2016

Třetí vítězství v řadě

Skvělým nástupem do poslední čtvrtiny si pardubičtí basketbalisté pojistili cenné vítězství v Kolíně, a na startu Kooperativa NBL tak zapsali již třetí výhru!

3. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 83:96
(24:20, 21:30, 26:24, 12:22)

Body: Vocetka 17, Kerr 16 (+16 d.), Bakič 15, Machač 15, Skinner 8 (+8 d.), Hunt 6, Ličartovský 6 - Burnett 24, Autrey 19 (+8 d.), Švrdlík 16, Wall 12 (+7 d.), Půlpán 11, Kohout 5, Škranc 5, Potoček 3, Nečas 1

Hráč utkání: Viktor Půlpán

Do sestavy Beksy se po jednozápasové pauze zaviněné poraněním kotníku vrátil ústřední rozehrávač Lamb Autrey, vůbec poprvé v sezoně byl připraven zasáhnout do hry Lukáš Kotas. Jen v civilu znovu zůstala dvojice Dušan Pandula-Josef Příhonský, domácí se museli obejít taktéž bez dvou základních hráčů Adama Číže a Ladislava Horáka.

Beksa vedla téměř celé utkání (33 minut, domácí jen 6), ovšem trápily ji potíže s fauly (po prvním poločase byl málokdy vídaný poměr osobních chyb 6 - 14, v dalším průběhu utkání dokonce 9 - 21...), a z nich plynoucí nůše trestných hodů Geosanu. Hostitelé se dlouho drželi na dostřel hlavně díky skvělým šestkám, vždyť po třech čtvrtinách měli úchvatnou bilanci 24/25!!!

V první čtvrtině měl navrch Kolín, jenž otočil potáčeční stav 6:11 na 24:14, hlavně díky aktivně hrajícímu Bojanu Bakičovi, a také kvůli 7 pardubickým ztrátám, z nichž vytěžil snadné body z protiútoků. V dalším průběhu utkání už hostující hráči výrazně zlimitovali počet chyb (ve zbývajícíh třech čtvrtinách se dopustili jen 7 ztrát!!!), v obraně výrazně zvýšili tlak a z rychlých brejků po ziscích míče vytěžili téměř 40 bodů!!! "To byla hlavní příčina naší porážky - příliš mnoho ztracených míčů a lehké koše soupeře," uvedl kolínský kouč Predrag Benáček na tiskové konferenci.

Na přelomu první a druhé čtvrtiny Lamb Autrey skóroval 8 bodů v řadě a po jedenáctibodové šňůře Beksa vedla. Přesně jednu minutu před přestávkou trojkující Dominez Burnett - v první půli nasázel 17 bodů!!! - poprvé zajistil svému týmu dvouciferný náskok (40:50), v polovině třetí části hry taktéž z perimetru přesně mířící Jobi Wall navyšoval rozdíl na třináctibodový (54:67).

Kolínští se přesto dokázali ještě jednou přitáhnout.

Pasáž mezi 26. a 29. minutou ovládli poměrem 15:4 a dostali se do těsného kontaktu (69:71). Klíčové momenty následovaly hned v úvodu poslední čtvrtiny. Do srdce kolínské obrany najíždějící Viktor Půlpán a Lamb Autrey a zpoza tříbodového oblouku úspěšný David Škranc se postarali o rychlou šňůru 0:9 (stav 71:83), na níž už Geosan nenašel odpověď.

"Byl to pro nás těžký zápas a já jsem šťastný, že jsme ho dokázali ubojovat," pochválil svůj tým pardubický kouč Levell Sanders. "Ve druhém poločase jsme dokázali dobře číst obranu Kolína, byli jsme jak agresivní v nájezdech, tak jsme proměňovali trojky, a to byl jeden z rozhodujících faktorů."

Více ohlasů si můžete přečíst zde: Dobře jsme četli hru, chválil kouč

Top-skórerem Beksy byl Dominez Burnett, jenž s výtečnou úspěšností nastřádal 24 bodů: proměnil 7 z 8 dvojek, obě dvě trojky a 4 ze 7 trestných hodů, navrch v obraně uloupil 6 míčů!!! Vítězové však měli ještě další čtyři dvouciferné střelce. Lamb Autrey atakoval double-double, nakonec skóroval 19 bodů a doskočil 8 míčů (z pole 7/12, trestné hody 2/3), Kamil Švrdlík přidal 16 bodů (z pole 6/9, trestné hody 4/4). Jobi Wall přispěl 12ti body (trojky 2/5, +7 doskoků), výborný výkon odvedl nejvytíženější muž Viktor Půlpán, autor 11ti bodů za bezmála 32 odehraných minut.