Upravit stránku
30. 09. 2023

Třetí v řadě


Beksa stvrdila svůj povedený vstup do nového ligového ročníku třetí výhrou v řadě! Nad Ostravou jsme vedli téměř celé utkání a nakonec jsme zvítězili 9bodovým rozdílem.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. NH Ostrava 70:61
(16:14, 25:12, 15:18, 14:17)

Vstříc třetímu triumfu v Kooperativa NBL jsme začali mířit v polovině druhé čtvrtiny. Na jejím startu jsme - jen malou chvíli - zaostávali o 1 bod, leč úsek od 14. do 19. minuty jsme ovládli zcela suverénně 21:4 (!) a náš náskok postupně narostl až na rovných 20 bodů (ve třetí čtvrtině). V průběhu poslední části hry se hosté sice přitáhli na jednociferný rozdíl, ovšem do bližšího než 9bodového kontaktu už jsme je nepustili a v závěru jsme zkontrolovali právě 9bodové vítězství.

Průběh utkání

Ostravští proměnili v prvním poločase méně než čtvrtinu svých střel z pole (8/34 - úspěšnost 23,5%!), což nám dopomohlo k průběžnému 16bodovému vedení (v závěru poločasu 41:25). A to hosty ještě z ofenzívního pohledu výrazně podržel produktivní křídelník Štěpán Svoboda, jenž trefil tři tříbodové pokusy a celkem zapsal do přestávky 11 z 26 bodů svého týmu!

Ve třetí čtvrtině jsme mezi 25. a 27. minutou zaznamenali 9 bodů za sebou a David Pekárek dvěma proměněnými trestnými hody zakrouhlil rozdíl ve skóre na rovných 20 bodů (55:35). Ostrava však zakončila toto hrací období šňůrou 1:9, a byť jsme ve čtvrté čtvrtině opět odskočili do 20bodového trháku (36. minuta - 70:50), soupeř nerezignoval a nastřílel posledních 11 bodů zápasu, čímž stlačil konečný rozdíl na jednociferný.

Pozápasové komentáře

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice):

"Znovu jsme hráli s obrovskou energií na doskoku. Neodehráli jsme tak skvělý útočný zápas, minuli jsme dost otevřených střel, také jsme měli dost ztrát, ale hráli jsme kvalitní obranu. Co bych chtěl říct: je jedno, jací hráči jsou na hřišti, nemůžeme zakončit zápas šňůrou 0:11. Takhle nemůžeme odehrát poslední 2,5 minuty, je to škoda. Myslím si, že výkon, jaký jsme předvedli proti Ostravě, by bohužel nestačil v kvalifikaci FIBA Europe Cupu, která nás čeká v úterý a ve středu ve Švédsku. Nemáme moc času. V neděli máme trénink, v pondělí cestujeme a v úterý budeme hrát proti Zaragoze. Musíme odehrát výrazně lepší zápas než dnes."

Petr Šafarčík (hráč BK KVIS Pardubice):

"Dobře jsme začali a rychle jsme si vybudovali 8bodový náskok. Následně jsme trošku prostřídali a místo toho, abychom elán a energii dostali na vyšší úroveň, to trošku spadlo. Vzpamatovali jsme se z toho a po prvním poločase jsme vedli o 15 bodů, skoro totožně, jako v prvních dvou zápasech. Pak bohužel zase úplně nesmyslně, místo toho, abychom zápas jak se říká zavřeli, soupeře zašlápli a nedali mu šanci, jsme zbytečně polevili a těmito výpadky ukazujeme, že v žádném případě ještě nejsme vyspělý tým, tým na takové úrovni, na jaké chceme být. Musíme mít na sebe nějaké nároky a ty rozhodně nejsou takové, abychom se v zápase, kdy vedeme o 20 bodů, nakonec téměř strachovali o výsledek. Takováto utkání musejí končit vyšším rozdílem a končit v uvozovkách dřív."

Adam Choleva (trenér NH Ostrava):

"S výkonem jsem spokojený - nebo, nemůžu být spokojený po prohře, ale myslím si, že jsme se drželi plánu, jaký jsme měli. Po celý zápas jsme se drželi obrany, kterou jsme chtěli hrát: dostali jsme v Pardubicích 70 bodů, což je dobrá vizitka, ale bohužel, dali jsme jen 61. S procentem střelby, jaké jsme měli . 18% za 3 body, 65% šestek a 39% za 2 body - to prostě není číslo, kde se chceme pohybovat a kde bychom se jako tým střelců měli pohybovat. My jenom čekáme na den, kdy to začne padat a objeví se naše pravá tvář. Oproti výkonu v Děčíně byl vidět vzestup a v tom musíme pokračovat. Myslím si, že jdeme správným směrem."

Dominik Heinzl (hráč NH Ostrava):

"Pro nás utkání nic moc, prohráli jsme o 9 bodů. Bohužel jsme netrefovali volné střely, pak se koncentrace z našeho neúspěšného útoku přenesla i do obrany. Místy jsme přestali bránit, což vedlo k tomu výsledku, jaký máme. Řekl bych, že jsme hráli o něco lépe než v Děčíně, ale máme hodně na čem pracovat. Musíme začít hrát daleko líp, koncentrovaněji, víc se najít a proměnit volné střely. Pokud tohle napravíme, myslím si, že můžeme být úspěšní."

Kompletní zápasové statistiky naleznete na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti