Upravit stránku
01. 03. 2023

Třetí v řadě


Ač citelně oslabena o dva stěžejní muže, Beksa zvládla důležitou domácí dohrávku 2. kola nadstavbové části NBL proti Kolínu a po třetí ligové výhře v řadě se osamostatnila na 3. místě!

DOHRÁVKA 2. KOLA NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. BC Geosan Kolín 87:82
(15:22, 28:26, 24:14, 20:20)

Vinou zranění zůstali mimo hru rozehrávač Petr Šafarčík s křídelníkem Davidem Pekárkem. Hostům sice scházel ústřední dirigent Adam Číž, ovšem k dispozici již měli navrátilce Džiugase Slavinskase i zbrusu novou americkou akvizici Rasharda Odomese. Oba svému týmu hodně pomáhali (dohromady se postarali o 28 bodů + 8 asistencí + 8 doskoků), ovšem ani jejich výrazný příspěvek Geosanu nakonec nestačil. Hosté sice ovládli první půli, i díky nůši útočných doskoků, ovšem po přestávce jsme je dokázali eliminovat mnohem lépe a vývoj zápasu jsme postupně otočili. "Řekl bych, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů," předeslal pivot Kamil Švrdlík. "V první půlce jsme nehráli špatně v útoku, ale byli jsme ospalí, nechali jsme si hodně doskakovat míče pod naším košem, bylo to od nás takové mdlé. Věděli jsme, že se jednoznačně musíme zlepšit a ve druhé půli hrát agresivněji. Začali jsme lépe doskakovat, lépe bránit a díky tomu jsme se dostali před Kolín," vyzvedl kapitán Beksy klíčové atributy.

Průběh utkání

Tři přesné trojky (naše trojková bilance v první čtvrtině byla 0/5) a energicky hrající Jakub Petráš (rychlých 8 bodů), to byl kolínský klíč k úvodnímu náporu - hosté vedli po 8 minutách o 7 bodů (stav 11:18), stejně jako na konci čtvrtiny (15:22). Ve druhé části nám nasypali dokonce 26 bodů, přičemž mírně vpředu se drželi i díky 7 útočným doskokům (!!), z nichž vytěžili 12 bodů z druhých šancí! Nejvyšším rozdílem vedli 3 minuty před přestávkou (stav 34:43). "Od začátku jsme bojovali, ale v prvním poločase si soupeř vytvořil menší vedení: klíčem byl jeho útočný doskok, s nímž jsme měli obrovské problémy," uvedl trenér Dino Repeša.

To se však po pauze zásadně změnilo a pozitivně se to projevilo i na průběhu druhé půle.

Obrat se začal rodit hned na jejím startu. O úvodní koš se sice zasloužil Rahsan Odomes (43:50), jenže v úseku od 22. do 24. minuty jsme kontrovali šňůrou 12:3 (55:53). Lošonského úspěšná trojka ještě vrátila Geosanu vedení, leč bylo to naposledy, kdy jsme se dívali soupeři na záda. Tomáš Vyoral nás 6 body potáhl k další šňůře 8:1, na přelomu závěrečných dvou čtvrtin jsme zapsali 5 bodů v řadě a náš náskok narostl na 8 bodů (70:62). Hosté se pak opakovaně přitáhli na rozdíl jediného koše, ale dopředu už jsme je ani jednou nepustili.

"Nejsme v ideální situaci, protože nám chybí dva velmi důležití hráči z první pětky, David Pekárek a Petr Šafarčík. Kolínu se vrátil Slavinskas, až do svého zranění jeho nejlepší hráč, a přišel nový cizinec Odomes, takže tento Kolín byl silnější než ten, který nás nedávno porazil v Českém poháru," řekl dále Dino Repeša. Podle něj bylo klíčové, že jsme ve druhém poločase lépe kontrolovali doskok. "Ve druhé půli Čolak se Štěrbou hráli víc z pozice 3 a udělali na doskoku dobrou práci, dohromady doskočili 16 míčů. Stejně tak naši rozehrávači Vyoral s Nealem měli důležité asistence, celkem 15. To byly klíčové detaily tohoto vyrovnaného zápasu," dodal kouč Beksy.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti