21. 01. 2023

Třetí v řadě. Zaslouženě

Výborný zápas ve skvělé divácké kulise! Beksa i podruhé v sezoně porazila Opavu, tentokrát po výtečném výkonu přesvědčivě o 12 bodů, a třetí výhrou v řadě vylepšila svoji ligovou bilanci na 12/8!

20. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BK Opava 76:64
(17:17, 22:9, 22:23, 15:15)

Do hry se vrátil uzdravený rozehrávač Tomáš Vyoral, svou premiéru v pardubickém dresu si odbyl Nick Neal (3 body + 3 asistence za necelých 17 minut), naopak stále absentovalo zraněné duo Mateo Čolak-Adam Lukeš.

Pasáž mezi 2. a 7. minutou skončila 7:17 a hosté byli vpředu o 7 bodů, jenže pak jsme výrazně zvýšili agresivitu v obraně, vytvářeli si lepší střelecké pozice v útoku a výsledkem byla šňůra 19:0!!! Opavu jsme udrželi dlouhých 8 minut (!) bodově na suchu a z této povedené sekvence jsme těžili po celý zbytek utkání: ani jednou už jsme soupeře nepustili blíž než na 8 bodů. "Myslím si, že kromě prvních 6-7 minut jsme zápas celou dobu kontrolovali a byli jsme lepším týmem," spokojeně konstatoval Tomáš Vyoral.

Zápas jsme otevřeli dvěma tříbodovými akcemi (košem s faulem Petra Šafarčíka a trojkou Jana Štěrby), ovšem jinak úvodní minuty patřily Opavě, která potvrzovala svou ofenzivní fazónu z předcházejících tří utkání (nastřílela v nich 95, 95 a 105 bodů!). Na konci 7. minuty už měla na kontě 17 bodů, i díky smršti útočných doskoků, ovšem dokázali jsme skvěle zareagovat.

Naše obrana v následujícím průběhu první půle snesla velmi přísná měřítka: tlačili jsme hosty do těžších zakončení a výsledkem bylo jejich 19 minutých střel v řadě!!! Úsek od 8. do 15. minuty skončil 19:0 (!!!) a do přestávky narostlo naše vedení až na 13 bodů.

Druhý poločas otevřel úspěšně trojkující Petr Šafarčík - v té chvíli jsme vedli nejvyšším rozdílem (42:26).

V polovině třetí čtvrtiny Robert Rikić šestkoval na 51:36, a i když Slezané rychlými 7 body za sebou snížili, záhy jsme si vzali zpět dvouciferný náskok (29. minuta - 58:45, 32. minuta - 65:49). Na přesnou střelu Davida Pekárka z poloviny 36. minuty (72:57) odpověděl Jakub Mokráň, jenž se sám postaral o šňůru 0:7 a Opava se ještě jednou dostala na dostřel 8 bodů, ale další komplikace už jsme nedopustili. Zápas zavřel Petr Šafarčík úspěšným nájezdem a o chvíli později dvěma proměněnými trestnými hody. "Hráli jsme výbornou obranu, až na obranný doskok, soupeř měl hrozně moc druhých šancí. Nicméně celkově bych řekl, že výhru jsme si zasloužili. Byl to těžký zápas, jako každý proti Opavě, ale dneska jsme měli trošku navrch. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli," doplnil Tomáš Vyoral své hodnocení.

Spokojen byl i trenér Dino Repeša. "Pro nás je to důležitá výhra, protože jsme před zápasem měli s Opavou stejnou bilanci - teď máme o výhru víc a vzájemnou bilanci 2-0. Do play-off sice ještě zbývá odehrát hodně utkání, ale možná jedna výhra víc nebo míň může být velmi důležitá... S výkonem musím být spokojený. Opava dávala v posledních třech zápasech průměrně 98 bodů, dnes dala 64, to je pro nás velmi důležité číslo. V útoku ok, děláme chyby, ztratíme míč, ale když kontrolujeme obranu, můžeme vyhrát proti každému soupeři v naší lize," uvedl kouč Beksy.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.