Upravit stránku
08. 01. 2022

Třetí v řadě


I třetí zápas v novém roce Beksa zvládla vítězně. V tabulce poslední, leč na hřišti velmi houževnatý Jindřichův Hradec kousal až do konce, ale v závěru jsme zkontrolovali výhru o 12 bodů.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Pardubice vs. GBA Fio banka Jindřichův Hradec 86:74
(26:20, 29:21, 16:19, 15:14)

Bodové hody z první půle, v níž jsme GBA nasypali 55 bodů (!) a v jejímž průběhu jsme měli až 19bodový náskok (49:30), vystřídala druhopoločasová dieta: ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme se proti soupeřově zónové obraně prosazovali mnohem hůře a v této pasáži jsme nastřádali pouhých 31 bodíků. Jindřichohradečtí se přitáhli až na 6bodový rozdíl, ale výraznější komplikace jsme nedopustili. "Vyhráli jsme obranou, energií a doskokem, ten byl nejdůležitější," zdůraznil trenér Dino Repeša. Získali jsme o 8 odražených míčů více, zejména 15 útočných doskoků, z nichž jsme skórovali 23 bodů, nám v konečném účtování hodně pomohlo.

Průběh utkání

Hosté vedli během celého zápasu jen 62 sekund, a to v úplném úvodu (2:4 a 8:9), jinak se nám dívali na záda. Do dvouciferného vedení jsme poprvé odskočili ve 12. minutě, kdy Tomáš Vyoral tříbodovou akcí posunul průběžný stav na 33:22. Když jsme nedlouho před přestávkou nastříleli 8 bodů v řadě a po smeči Kamila Švrdlíka jsme zvýraznili náš náskok na 19 bodů (49:30), zdálo se, že utkání dostáváme pod kontrolu.

Hráli jsme velmi energicky v obraně, velký tlak jsme vyvíjeli jak na hráče s míčem, tak bez míče, v útoku nám výborně putoval míč z ruky do ruky. Skvělou druhou čtvrtinu odehrál Tomáš Vyoral, jenž v této části hry nasázel 12 bodů.

Ve druhé půli však Jindřichův Hradec většinu času bránil zónově a to nám vůbec "nevonělo". Body na našem kontě přibývaly o poznání pomaleji, navíc se kupily míčové ztráty. "Do zóny jsme se trápili," přiznal pivot Kamil Švrdlík. "Nebyli jsme schopni dát koš z dálky a byli jsme moc statičtí, díky tomu se Hradec držel," upozornil na špatnou úspěšnost tříbodové střelby, která nakonec činila jen velmi slabých 15% (3/20). GBA vedl především aktivní rozehrávač Ian Dubose, přidal se přesně trojkující Lukáš Stegbauer - právě po jeho trojce to na začátku 28. minuty bylo už jen 64:58!

Na přelomu závěrečných dvou čtvrtin jsme nejprve znovu vytáhli rozdíl na 14 bodů (74:60), ovšem úsek od 32. do 36. minuty skončil 6:14 (Stegbauer 6) a bylo to znovu o 6 (80:74). V závěrečné tříminutovce už jsme však skórovali pouze my, a tak jsme Jindřichovu Hradci vrátili říjnovou porážku od Vajgaru. "Asi jsme si to představovali jednodušší, hlavně po prvním poločase jsme si mysleli, že uděláme nějaký nástup a závěr bude jednodušší, což se nepodařilo," pokračoval Kamil Švrdlík ve svém hodnocení. "Nasazené tempo z první půle jsme neudrželi, ale i taková výhra se počítá a jsme za ni rádi," cenil si jedenáctého ligového vítězství.

V podobném duchu hovořil i kouč Dino Repeša. "Škoda, měli jsme už náskok 19 bodů na konci druhé čtvrtiny, ale Jindřichův Hradec má určitě trošku lepší tým než na začátku sezony. Mají pět velmi dobrých cizinců, ty dvě výhry, které mají, nejsou odpovídající týmu, jaký mají," pochválil soupeře na sympatický výkon. "Gratuluji našim hráčům k vítězství a děkuji všem fanouškům, kteří přišli, atmosféra byla skvělá. Jsem šťastný, protože pokračujeme ve vítězné šňůře, vyhráli jsme i třetí zápas po Novém roce," dodal Dino Repeša.

Statistiky

Klíčová čísla:

  • doskočené míče 37 - 29 (z toho v útoku 15 - 10)
  • ztráty v prvním poločase 5 - 10 (body po ztrátách 17 - 2)
  • trestné hody 82,6% (19/23) - 57,1% (4/7)

Rozehrávač Tomáš Vyoral nebyl daleko od ceněného triple-doublu, zápas ukončil s bilancí 21 bodů + 9 doskoků + 7 asistencí. Po 14 bodech přidali Petr Šafarčík s Antoniem Vrankovičem, top-skórerem poražených byl Ian Dubose s 19 body.

Kompletní statistiky jsou na webu nbl.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti