Upravit stránku
13. 05. 2021

Třetí týden


Do třetího týdne přípravy vstoupili dnes dopoledne pardubičtí basketbalisté. Dvoufázové tréninky absolvují pod vedením asistenta trenéra Adama Konvalinky a kondičního trenéra Martina Skřivánka.

Tréninková skupina je od pondělka o něco početnější než v úvodních dvou týdnech.

"Po čtrnácti dnech, kdy měli individuální program, se k nám připojili Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. Několik dalších hráčů i nadále zůstává mimo společnou přípravu. "Prokop Slanina a Petr Heřman doléčují svá zranění a mají i nadále individuální program, stejně jako Jakub Merešš."

Na co budou zaměřeny jednotlivé tréninkové jednotky v nadcházejících dnech a týdnech?

"Začali jsme pracovat na základních herních návycích, které přišly s Dinem," řekl dále Adam Konvalinka. Dino Repeša, nový hlavní kouč pardubického týmu (více čtěte zde: Dino Repeša do Beksy), strávil v Pardubicích část minulého týdne. "Byly nastaveny určité věci, v nichž budeme pokračovat v tréninkovém procesu až do konce června. Máme teď dost prostoru na to, abychom do hráčů dostali zmíněné návyky a tím si připravili úrodnou půdu pro začátek společné letní přípravy, v níž už se budeme moci více věnovat i taktickým věcem. V současné době se primárně soustředíme na techniku," pokračoval Adam Konvalinka.

Nedílnou součástí dopoledních tréninků v hale Dukla je posilovna. "Náplň se bude střídat v sudých a lichých dnech: velký objem síly, práce nohou, rychlost, odrazy... Basketbalová část bude většinou probíhat bez kontaktu, zaměříme se na individální činnosti." A odpolední fáze, která je situována do Sportovní haly Dašická? "Všechny odpolední tréninky budeme věnovat herním kombinacím, a to minimálně v trojicích, kdy budeme pracovat na vstřebávání herních návyků," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti