Upravit stránku
13. 07. 2018

Třetí nový muž: Evan McGaughey


Třetí zahraniční akvizicí Beksy pro nadcházející sezonu 2018/2019 je čtyřiadvacetiletý americký forward Evan McGaughey, jenž přichází z německého Heidelbergu.

Již v červnu klub oznámil příchod rozehrávače Richarda Williamse a křídelníka Dwaynea Benjamina.

Nyní představuje forwarda Evana McGaugheyho, absolventa Quincy University Hawks (NCAA 2). Hned ve své druhé univerzitní sezoně se stal členem základní sestavy a neustále se zlepšoval (ve všech čtyřech sezonách měl dvouciferné bodové průměry), přičemž poslední sezonu 2016/2017 zakončil s výbornými průměry 16,6 bodu + 8,3 doskoku na zápas (trojky 50,6%!).

Evan už má za sebou i první evropskou zkušenost, neboť v minulé sezoně úspěšně působil v německém klubu MLP Academics Heidelberg (ProA). V jeho dresu zapisoval průměrně 11,8 bodu + 6,4 doskoku za 29,3 minuty (trojky 41,6%) a coby druhý nejlepší střelec svého týmu výrazně přispěl ke 3. místu po základní části (bilance 19/11).

Ve čtvrtfinále play-off jeho tým neuspěl v pětizápasové sérii s Trierem, nicméně Evan ještě povýšil svůj střelecký průměr na rovných 13 bodů (trojky 45,5% - 10/22).

"Jsem velice nadšený, že se v nadcházející sezoně připojím k pardubickému klubu," uvedl Evan McGaughey.

Vyjádření klubu

"Jak jsme již dříve avizovali, i pro sezonu 2018/2019 jsme chtěli doplnit naši podkošovou sestavu o hráče, který bude dobrým střelcem zvenku a pomůže nám roztáhnout útočnou hru. Neprodloužení smlouvy Scotta Martina na této pozici, pramenilo z rizik spojených s jeho zdravotním stavem. Evana jsme měli v mixu hráčů na tuto pozici již před rokem, kdy opouštěl univerzitu, a ve chvíli, kdy se letos dokázal prosadit v německé ProA, jsme se rozhodli pro jeho angažování do Beksy. Evana v klubu vítáme a přejeme mu co nejlepší výkony v našem dresu."

Martin Marek, generální manažer

Z jeho dalších slov vyplývá, že si o svém novém působišti leccos zjistil. "Během několika posledních let se Pardubicím dařilo, klub měl úspěšné sezony a já bych se rád podílel na dalších týmových úspěších. Vím, že na soupice je hodně talentovaných hráčů. Už se opravdu nemůžu dočkat, až společně začneme," doplnil Evan.

Evan McGaughey

Narozen: 20. 4. 1994
Výška: 203 cm
Pozice: 4
Univerzita: Quincy University Hawks (NCAA 2)
Předchozí klub: MLP Academics Heidelberg (Německo, ProA)
Číslo dresu: 42

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti