Upravit stránku
23. 02. 2016

Třetí čtvrtinu NBL završíme u Lions


Třetí čtvrtinu základní části Kooperativa NBL završí pardubičtí basketbalisté v Jindřichově Hradci, kde budou chtít navázat na přesvědčivé listopadové vítězství.

33. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Lions Jindřichův Hradec (7/23) vs. BK JIP Pardubice (18/12)
středa 24. 2. v 18 hodin

Lions momentálně figurují na předposlední příčce, s náskokem jediné výhry na poslední Brno a s již třízápasovým mankem na desátou ústeckou Slunetu. Z posledních jedenácti zápasů dokázali vyhrát pouze jediný, od poloviny ledna prohráli šestkrát v řadě. Přesto pardubický trenér Tomáš Bartošek říká: "I když jejich poslední výsledky nejsou nijak valné, jistě budou chtít doma ukázat jinou tvář a před domácími diváky předvést to nejlepší, co v nich je. Nečekáme jednoduché utkání."

Hráčský kádr našich hostitelů doznal v nedávném období několika zásadních změn.

Z důvodu zranění skončil své angažmá týmový top-skórer Josh Nofflet, s nímž odešlo průměrně 15,8 bodu + 5,4 doskoku. Noffleta měl nahradit jiný americký křídelník Devareaux Manley, který skvěle začal - při své premiéře vysázel Kolínu 16 bodů -, ovšem jeho minutáž postupně klesala a nakonec oblékl jindřichohradecký dres pouze v pěti zápasech.

Novými tvářemi jsou 24leté americké křídlo Cameron Wright, jenž se uvedl výtečným výkonem v minulém kole na ústecké palubovce (22 bodů + 7 doskoků) a ex-děčínský pivot Jakub Kaša. "Zajímavou otázkou bude zapracování nových hráčů do sestavy. Kaša je nebezpečný střelec za tři body a Wright je, soudě podle utkání v Ústí, velmi nebezpečný ve hře 1-1 a v přechodové fázi," charakterizoval Tomáš Bartošek dvě nové jindřichohradecké akvizice.

"V minulých utkáních se nám proti tomuto soupeři dařilo," připomněl pardubický trenér předchozí dva vzájemné duely, které Beksa ovládla o 19 a o 21 bodů. "Na tyto povedené výkony budeme chtít navázat, rádi bychom se opět dostali na vítěznou vlnu." Kudy by měla vést cesta k úspěšnému výsledku? "Naplno musíme využít náš útočný potenciál a být nebezpeční jak v blízkosti koše, tak i z perimetru, také se stále musíme snažit o co nejrychlejší přechod do útoku," uzavřel Tomáš Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti