19. 04. 2017

Máme třetí bod a mečbol

Z jasného zápasu se stalo drama - Beksa vedla o 21 bodů, ale Tuři se přitáhli na pouhé 2... - přesto důležitá zpráva zní: Pardubice mají třetí čtvrtfinálový bod!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 4:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice 62:70
(14:25, 10:16, 14:11, 24:18)

Stav série: 1 - 3

Body: Mickelson 17 (+14 d.), Marko 15, Slezák 10, Smithson 8, Roseboro 7, Jelínek 5 - Wall 19 (+11 d.), Autrey 16, Škranc 13, Nečas 7 (+8 d.), Švrdlík 5 (+8 d.), Burnett 4, Pandula 4, Půlpán 2

Hráč utkání: Jobi Wall

Dvě a půl čtvrtiny zcela vládla Beksa. Do zápasu vstoupila famózní šňůrou 0:16 (!!!) a v polovině třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre přehoupl přes dvacetibodovou hranici (31:52). Jenže do zónové obrany Turů se nám záhy přestalo dařit, body na našem kontě příliš nenaskakovaly a domácí se bod po bodu přitahovali, až se dostali na rozdíl jediného koše (38. minuta - 58:60)... V klíčových okamžicích se však dvakrát prosadil Jobi Wall tříbodovou akcí (trojka a koš s faulem) a definitivně odrazil nápor Svitav.

Základní sestava Lamb Autrey, Dominez Burnett, David Škranc, Jobi Wall, Radek Nečas měla exkluzivní nástup. V obraně talčila Tury do těžkých střel, získala několik míčů, a přesně v polovině první čtvrtiny Jobi Wall trojkoval na 0:16!!!!! O 7 z úvodních devíti bodů se postaral David Škranc. První body hostitelů zaznamenal dvakrát úspěšně šestkující Huntet Mickelson až v 6. minutě.

V polovině druhé čtvrtiny se sice Tuři na chvíli dostali na jednociferný rozdíl (18:27), ovšem závěrečných 150 sekund prvního poločasu jsme ovládli poměrem 2:8 a rozdíl ve skóre narostl na do té doby maximálních 17 bodů.

"Oproti minulému zápasu se nám ohromně podařil začátek, hráli jsme s velkou energií, dobře jsme bránili," pochvaloval si trenér Tomáš Bartošek povedený vstup do utkání. "Z dobré obrany jsme získali sebevědomí do útoku, klid, a rozdíl narostl až na 16 bodů."

Svitavští hráči, které skvělá pardubická obrana tlačila do nekomfortních pozic, proměnili v prvním poločase pouhých 6 střeleckých pokusů z pole (!), poměr proměněných tříbodových pokusů byl 1 - 5 (úspěšnost 9,1% - 45,5%).

Mezi 23. a 26. minutou jsme šňůrou 2:11 navýšili rozdíl ve skóre na 21 bodů (31:52) a stejné skóre - zdánlivě jednoznačné- platilo po několika minutých střeleckých pokusech na obou stranách i 12,5 minuty před koncem zápasu. "Domácí pak změnili obranu z osobní na zónovou a to nás úplně vyvedlo z rytmu," řekl dále Bartošek. "Přestali jsme si věřit v útoku, přešli jsme mnoho střeleckých pozic a domácí se v dalším průběhu vrátili do zápasu."

Desetiminutovku mezi 28. a 38. minutou Tuři vyhráli 27:8 (!!!) a rázem byli pozadu o jediný koš - 58:60!

"V závěru zápasu na sebe vzal odpovědnost Jobi Wall," vyzvedl Bartošek klíčové zásahy pardubického křídelníka.

1,5 minuty před koncem Jobi trojkoval na 59:66 a v poslední minutě bezpečně proměnil dva trestné hody. "Důležitými koši navýšil náš náskok a my jsme moc rádi, že jsme ve Svitavách urvali třetí vítězství."

Poražené opět vedl Hunter Mickelson, jenž zapsal double-double za 17 bodů (z toho 12 ve druhé půli) a 14 doskoků (střelba z pole 5/10, trestné hody 7/10). Roman Marko tentokrát více skóroval než asistoval a zaznamenal 15 bodů + 2 asistence (z pole 5/16, trestné hody 3/3), třetím dvouciferným střelcem Turů byl Pavel Slezák s 10 body (trestné hody 5/5).

Lídrem Beksy byl Jobi Wall, autor 19 bodů (trojky 3/7, trestné hody 4/4, k tomu 11 doskoků), Lamb Autrey přihodil 16 bodů a David Škranc 13 bodů (vše v prvním poločase, trojky 3/4).