Upravit stránku
03. 03. 2016

Třetí BasketMalování zná své vítěze


Ve znamení bezedných košů byly týdny na přelomu kalendářních roků 2015 a 2016 na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice.

Bezmála tři měsíce si hospitalizované děti mohly svůj nemocniční pobyt zpestřit malováním obrázků s basketbalovou tématikou. Již potřetí zde probíhala výtvarná soutěž BasketMalování, kterou společně organizují Pardubická nemocnice a basketbalový klub BK JIP Pardubice. Autoři nejlepších výkresů si v průběhu středečního ligového utkání pardubického týmu převzali ocenění přímo na palubovce při slavnostním vyhlášení vítězů.

„Vybrat vítěze není vůbec snadné, což nás ale velice těší. Každým rokem se na konci soutěže sejde velké množství obrázků. Děti mají o tento projekt zájem, což je velice pozitivní. Jsme moc rádi, že tímto způsobem jim můžeme dodat další rozptýlení a zábavu při léčbě,“ pronesl Pavel Stara, předseda představenstva BK JIP Pardubice.

„Pardubickému basketbalovému klubu patří naše poděkování. Z BasketMalování se stala již tradiční součást dění na našich dětských odděleních. Počty obrázků i jejich kvalita svědčí o tom, že tato soutěž děti, ale i jejich rodiče chytla. Je vidět, že tento projekt je příjemným zpestřením jejich hospitalizace,“ dodala Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Odměna čekala na každého účastníka BasketMalování. Každé dítě, které se do soutěže zapojilo, získalo vstupenky na jeden ligový zápas pardubických basketbalistů. A autoři tří nejlepších obrázků v každé kategorii dostali ještě věcné ceny věnované Pardubickou nemocnicí a basketbalovým klubem. Převzali si je při slavnostním vyhlášení ve středu 2. března 2016 přímo na palubovce Tipsport Arény o přestávce domácího utkání BK JIP proti USK Praha.

„Dodrželi jsme tradici z minulých let a znovu jsme se rozhodli vítězům věnovat i speciální cenu. Každý od nás dostal repliku našeho dresu se svým jménem na zádech. Doufáme, že se dětem tato cena bude líbit,“ řekl Pavel Stara.

Předáním cen autorům nejlepších obrázků však třetí ročník BasketMalování ještě neskončil. Završí ho dražba dvanácti oceněných obrázků, která zanedlouho proběhne na facebookovém profilu BK JIP Pardubice. Získané finanční prostředky budou věnovány dětskému oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice.

„Je velice milé, že výtvarná soutěž přináší nejen zábavu dětem ležícím v naší nemocnici, ale má ještě charitativní podtext,“ pronesla ředitelka nemocnice Ivana Urešová.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti