Upravit stránku
03. 11. 2017

Trest pro Domineze Burnetta


Dominez Burnett přijde o hit 7. kola Kooperativa NBL s Nymburkem, neboť byl dodatečně potrestán za zákrok na Roberta Landu v závěru utkání v Děčíně.

Disciplinární ředitel Kooperativa NBL Pavel Hlaváček potrestal Domineze Burnetta zastavením závodní činnosti na 1 utkání nepodmíněně a finanční pokutou ve výši 7500 Kč.

Vyjádření vedení BK Pardubice:

"V úterý ráno jsme obdrželi rozhodnutí disciplinárního ředitele NBL o udělení trestu hráči Dominezovi Burnettovi. Výše trestu byla pro nás překvapením, protože zákrok v daném zápase nebyl potrestán, ani nikdo v zápise o utkání nepožadoval disciplinární řízení. Nezpochybňujeme fakt, že hrubý zákrok Domineze měl být v zápase potrestán (s velkou pravděpodobností diskvalifikačním faulem). Nicméně rozhodnutí disciplinárního ředitele o trestu zastavení závodní činnosti na jeden zápas nereflektuje z našeho pohledu skutkovou podstatu zákroku a vůbec nebere v potaz celkový kontext zápasu.

S rozhodnutím nesouhlasíme a okamžitě jsme se odvolali k vrchnímu řediteli NBL. Ve chvíli, kdy odvolání nebylo vyhověno, jsme jako klub vyčerpali všechny možnosti, neboť proti rozhodnutí vrchního ředitele se již nedá odvolat, dle aktuálních řádů.

Stávající stav, kdy o trestech v NBL rozhoduje sama jediná osoba disciplinárního ředitele a má možnost kdykoliv zahájit disciplinární řízení z vlastní iniciativy, dle svého uvážení, je z našeho pohledu naprosto nepřijatelný. Dlouhodobě usilujeme na ALK o zřízení Disciplinární komise, jako tomu je u jiných sportů - toto jsme již v minulosti navrhli, nicméně náš návrh nebyl přijat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti