Upravit stránku
19. 11. 2015

Trenéři po Opavě


Jak hodnotili utkání 12. kola Kooperativa NBL mezi Opavou a Beksou (86:75) trenéři obou týmů, vítězný Petr Czudek a poražený Dušan Bohunický?

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):

"Gratuluji Petrovi Czudkovi a jeho týmu k vítězství, myslím, že zaslouženému. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dostávali jsme se do jednoduchých situacích v útoku a z pohledu obrany jsme měli dobrou komunikaci, několik útoků jsme domácím dokázali ztížit a dobře je ubránit. Potom však nastala radikální změna a my jsme začali ztrácet. Místo toho, abychom se zklidnili nějakým lepším útokem, tak jsme se dostávali do těžších situací, a co nás v této fázi extrémně limitovalo, byl velký počet ztracených míčů. To byl největší limit naší hry: byli jsme zbrklí ve hře do zóny, i zkušení hráči se dopouštěli zbytečných ztrát a kvůli tomu místo držení mírného náskoku, nebo jeho navyšování, jsme dostali Opavu do hry.
 
"Ve druhém poločase se domácí dostávali do jednoduchých střel po kombinacích pick-and-roll. Některým hráčům, jako je Viktor Cvek, jsme dali otevřené pozice a chvílemi to z naší strany bylo trápení na obou polovinách hřiště. I když jsme se znovu nadechli, dostali jsme se zpět do zápasu a snížili na šest bodů, nebyli jsme tak agresivní, jak bych si představoval proti Jakubovi Blažkovi, Viktorovi Cvekovi a dalším. Stále máme problém, abychom byli aktivní, ale samozřejmě i zásobovali pivoty do vnitřního prostoru."
 

Petr Czudek (trenér BK Opava):

"Dušan zhodnotil zápas tak, jak probíhal. Vstup z naší strany velmi špatný, naštěstí se v první čtvrtině okysličila sestava a ještě jsme ji otočili. Viktor Cvek byl tím, kdo nás osmi body vrátil do hry. Bojovalo se, viděli jste, že Pardubice bojují až do konce a i když vedete minutu před koncem o 9 bodů, nic to neznamená.
 
"Pomohla nám lavička, 33 bodů hráčů z lavičky je super přínos - a nejen bodově, ale i energií, kterou vnesli na hřiště. Mluvím o Radimovi Kramném a Luďku Jurečkovi. Luděk pomohl k důležité patnáctibodové šnůře na 50 ku 35, tam už to pro nás vypadalo velmi nadějně. Soupeř se nevzdal, ale dobrý vstup měl Viktor, který dal dvě trojky a ty Pardubice trošku srazily.
 
"Na můj vkus jsme také měli spoustu ztrát, 19 je velké číslo, i když dávám respekt pardubické obraně, která je velice agresivní a je těžké se prosadit a uvolnit se. Naše ztráty však byly z kategorie minižáckých a v takových zápasech si to nemůžeme dovolit. Jsem ale hodně rád, že máme s Pardubicemi bilanci 2-0. To, že jsme dvakrát porazili Pardubice, je velice povzbudivé, velice si těchto dvou výher ceníme."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti