Upravit stránku
26. 04. 2016

Trenér před semifinále číslo 1


Boj o medaile v Kooperativa NBL začíná. Mezi čtyřmi nejlepšími týmy letošního ročníku figurují i pardubičtí basketbalisté, kteří v semifinále vyzvou úřadující české šampióny.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, 1. ZÁPAS:

ČEZ Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice
středa 27. 4. v 18:30

Nymburk vstoupil do play-off podle očekávání z 1. místa a ve čtvrtfinále přejel Svitavy poměrem 3 - 0 na zápasy. Beksa, po základní části pátá, přehrála čtvrtou Opavu 3 - 1 na utkání. V jediném vzájemném duelu, který se hrál na začátku listopadu v Pardubicích, se radovali pardubičtí basketbalisté po vítězství 83:78.

Další informace si můžete přečíst zde.

Nemáme poraženecké myšlenky, říká trenér Bartošek

Trenérská dvojice Tomáš Bartošek-Levell Sanders bude mít k dispozici téměř kompletní tým (na začátku série bude scházet pouze dlouhodobě zraněný Tomáš Šoukal), byť Josef Příhonský s Ondřejem Kohoutem se zapojili do tréninkového procesu teprve nedávno a první zápasové minuty či sekundy začali sbírat až v závěru úspěšné čtvrtfinálové série s Opavou. "Po postupu ze čtvrtfinále je v týmu velmi dobrá nálada a ohromní chuť," říká trenér Tomáš Bartošek, jenž v následujícím rozhovoru hovořil o nymburském týmu i o šancích Beksy v utkání číslo 1.

Lze očekávat, že Nymburk bude brát vstup do semifinálové série se vší vážností, i kvůli listopadové porážce v Pardubicích? Projeví se to na jeho maximální koncentraci?
"Myslím si, že Nymburk má v sezoně tolik zápasů, že nějak extra neřeší nějakou prohru z listopadu. Je to ale tým profesionálů a rozhodně půjde do série s námi s absolutní vážností, naplno a s maximální koncentrací, kor v této fázi souteže, kdy nechce zaváhat."

Jak byste charakterizoval herní styl současného nymburského týmu?
"Nymburk se snaží o hrozně rychlý přechod do útoku. Využívá skvěle atleticky disponované hráče, což ukázal i v první části play-off - ve čtvrtfinále proti Svitavám, kdy velmi často zakončoval protiútoky v situacích 2 na 1 nebo i 3 na 1. K rychlé přechodové fázi bych přidal i aktivitu na útočném doskoku a hru 1 na 1."

Zahraniční hráči dodali hře dynamiku a rychlost, takže nymburský tým je velmi vyvážený: disponuje zkušeností i dravostí a atletičností. Pokud bych měl mluvit o jednotlivcích, vyzvedl bych křídelníka Sant-Roose, dále rozehrávače Chassona Randle a pivota Juliana Vaughna, kteří tým posunuli zase o něco výše."

Kde vidíte šanci svého týmu, respektive jakými atributy se musí vyznačovat hra Beksy, aby mohla pomýšlet na úspěch v Utkání 1?
"My musíme zastavit, nebo alespoň maximálně eliminovat rychlý protiútok a útočný doskok soupeře, z něhož velmi dobře těží. Sami se pak musíme soustředit na vlastní útočný projev, musíme být trpěliví, dobře si připravovat střelecké pozice a ty dobré pak v maximální možné míře sebevědomě využívat."

S jakou chutí, náladou, v jaké atmosféře vstupují pardubičtí basketbalisté do semifinálové série? Jak byste popsal současné naladění hráčů?
"Díky tomu, že jsme zvládli čtvrtfinále tak, jak jsme ho zvládli, je v týmu velmi dobrá nálada, pozitivní energie a ohromná chuť. Všichni plně respektujeme sílu Nymburku, ale nechceme sérii jen odehrát, chceme udělat maximum pro úspěch. Nemáme žádné poraženecké myšlenky."

Výjezd pro fanoušky: poslední volná místa

Klub ve spolupráci s Fan clubem vypravuje autobus s fanoušky, kteří podpoří svůj tým přímo v hledišti nymburské haly. V autobuse, který odjede ve středu 27. 4. v 17 hodin od haly Dukla (ul. V Ráji 311), zbývají poslední volná místa.

Pokud si chcete užít semifinálové utkání číslo 1 přímo v jeho dějišti, rezervujte si místo v autobuse na e-mailu: olga.remesova@bkpardubice.cz. Cena výjezdu činí 100 Kč (včetně vstupenky na zápas).

Děkujeme za podporu!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti