Upravit stránku
01. 11. 2015

Trenér o Bakičovi a Škrancovi


S trenérem Dušanem Bohunickým po vítězném utkání v Kolíně o eliminaci Bojana Bakiče a chladnokrevnosti Davida Škrance.

Bojan Bakič.

Dvaatřicetiletý černohorský rozehrávač je v úvodu sezony postrachem všech ligových obran.

Po šesti zápasech si držel svůj průměr nad 20 body na zápas, naposledy Ústí a předtím Ostravě vysázel dokonce shodně 29 bodů!!! Jak si s ním poradila Beksa? V prvním poločase, který určil ráz sobotního utkání a prakticky rozhodl o výsledku, zůstal na pouhopouhých 3 bodech, nakonec jich nastřádal 14.

"K první půli si troufám říci, že možná ani on sám neočekával takovouhle agresivitu z pohledu obrany," podotkl pardubický kouč Dušan Bohunický. "Lukáš Kotas, ale i ostatní hráči odvedli dobrou práci, když hrál pick-and-roll. Když jsme měli jakýkoliv problém, využívali jsme přebírání, takže Bakič byl pod permanentním tlakem."

Z něj vyplynulo plných 6 míčových ztrát, jichž se tenhle skvělý basketbalista dopustil. "Ve druhé půli už se dostal k několika nájezdům do vnitřního prostoru, dvakrát skóroval s faulem. Myslím si, že v podobných situacích ještě můžeme být odolnější ve hře 1 na 1," řekl dále trenér Beksy.

Obrátíme-li pozornost k útočné fázi pardubického týmu, mezi všemi vynikne čtveřice dvouciferných střelců Kamil Švrdlík-Dušan Pandula-David Škranc-Levell Sanders. První jmenovaný "dusil" kolínské protivníky zejména v klíčové první čtvrtině, v níž zapsal 16 bodů.

Rozhovor s Kamilem Švrdlíkem čtěte zde.

Dušan Pandula agresivně najížděl do koše, k tomu trefil dvě trojky a zaznamenal 16 bodů, stejně jako David Škranc. Právě jeho trojky přicházely vždy, když je Beksa nejvíce potřebovala. Jakmile se Kolín přiblížil na 13-15 bodů, zaúřadovala Škrancova přesná levačka. "David je chladnokrevný střelec, zabiják, který nepřemýšlí. Jestli je to o 5, o 10, o 12... on jde do těch střel pořád stejně a to ukázal i dneska," ocenil kouč autora 4 trojek.

"Z utkání v Kolíně bych rád vyzvedl ještě jednu věc. Soupeře jsme nepustili do žádné delší bodové šňůry. Vždycky měli šňůru maximálně 5-6 bodů, víc jsme jim nedovolili, pokaždé jsme to dokázali zastavit. To bylo také hodně důležité," doplnil Dušan Bohunický.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti