Upravit stránku
06. 09. 2020

Tohle finále není rozhodnuté!


Pardubický lídr Tomáš Vyoral nasypal Děčínu 28 bodů, leč ani to Bekse nestačilo. V prvním finále Alpe Adria Cupu padla na severu Čech po divokém průběhu o 7 bodů.

Úvodní díl dvouzápasové finálové série nabídl neočekávanou přestřelku.

ARMEX nasázel v první půli 58 bodů, Beksa naopak vládla druhému poločasu se 47 body. Konečný výsledek? 96:89!

"O výsledku rozhodl první poločas," označil rozehrávač Tomáš Vyoral klíčovou pasáž finálového Zápasu 1. V něm jsme vedli jen velmi krátce, nejvíce o 2 body, jinak byl neustále vpředu Děčín - nejvyšší rozdíl mezi oběma soupeři byl v 20. minutě (58:39)! "V první půli jsme sbsolutně nehráli týmově v obraně, byli jsme strašně měkcí. To, co předvádíme v tréninku, se pak promítá i v zápase. Na hřišti jsme špatně komunikovali, nebyli jsme schopni si jedinkrát říct "přeber"..."

Důsledkem bylo 58 inkasovaných bodů. Domácí trefili do půle 11 ze sedmnácti dvojek (úspěšnost 64,7%), 8 z devatenácti trojek (41,1%) - z pole povětšinou pálili z otevřených pozic - a 12 z třinácti trestných hodů (92,3%)! Válečníci měli navrch takřka ve všem. "Děčín hrál dobře: tvrdě, do těla. My jsme nebyli schopni si vytvořit nějaké kloudné pozice, ale hlavně jsme neubránili. Nemyslím si, že Děčín má tak velký útočný potenciál, aby nám dal za poločas skoro 60 bodů. S tím musíme něco dělat, protože kdybychom tohle předváděli dál, tak od Nymburku dostaneme za poločas stovku..."

Je nasnadě, že o přestávce bylo v pardubické šatně o čem mluvit.

"Děčín nám utekl skoro o 20 bodů. V poločase jsme si hodně důrazně řekli, že takhle hrát nemůžeme. Zařvali jsme na sebe a druhý poločas už byl lepší, bojovnější," poukázal Vyo na mnohem povedenější druhou půli. "Začali jsme bojovat, z toho pramenily nějaké lehké body, přidali jsme i těžší střely." Výsledkem bylo postupné snižování manka až na titěrný 1 bod. "Děčín znervózněl a v závěru už to bylo o pár střelách."

V poslední čtvrtině jsme se opakovaně přiblížili do jednobodového kontaktu a po kvalitních obranných pasážích jsme dokonce měli i několik šancí jít přes Děčín, což se nám ovšem nepodařilo. "Během zápasu jsme prohrávali až o 19 bodů, ale pak už jenom o bod, nakonec jsme klidně mohli i vyhrát. My jsme nějaké střely nedali, nicméně je potřeba říci, že Děčín si v závěru vypracoval lepší pozice, kdy jsme dvakrát nechali úplně volného hráče, a to rozhodlo."

Bojovnost. To byl zásadní atribut úspěšnějšího druhého poločasu, v němž jsme se vrátili do hry o celkový triumf v Alpe Adria Cupu. "Je to tak, ale tohle prostě musíme předvádět hned od začátku zápasu, a ne až když prohráváme skoro o 20 bodů," zdůraznil tahoun Beksy, jenž na severu Čech proměnil 4 z osmi dvoubodových pokusů, 4 ze sedmi trojek a 8 z devíti trestných hodů. "Jsme mladý tým. Není možné, aby někdo nejdřív potřeboval od někoho seřvat, a pak až začal hrát!"

Po šesti přípravných duelech se v Děčíně jednalo o první "ostré" utkání v nové sezoně.

Odpovídalo tomu tempo a intenzita, a to samé lze očekávat i od středečního finále číslo 2.

Do něj Beksa půjde se sedmibodovou ztrátou, tudíž je jasné, že chce-li si sáhnout na pohárovou trofej, musí zvítězit alespoň o 8 bodů. "Jsme dole o 7, ale tohle finále ještě není rozhodnuté," burcuje pardubický lídr. "Doufám, že doma vyhrajeme aspoň o 8 bodů."

Vstupenky na rozhodující finálové utkání Alpe Adria Cupu, které se bude hrát ve středu 9. 9. od 18 hodin v enteria areně, si můžete zakoupit online zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti