Upravit stránku
26. 05. 2020

Tkadli: Obrovská zkušenost


Jedna výhra, čtyři porážky, ale především cenné zkušenosti. Takové bylo pondělní vystoupení Tomáše Tkadlece v Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge v ostravské hale Tatran.

Po Tomášovi Vyoralovi, jenž - zdravotně indisponován - nepostoupil z druhého kola základní části, a Kamilovi Švrdlíkovi, který si v třetím kole zajistil postup do regionálního finále, byl Tomáš Tkadlec třetím zástupcem Beksy v této atraktivní soutěži. A začal výtečně: favorizovaného pivota Šimona Puršla v prvním kole dlouho trápil, vedl 3-1 a 4-3, leč ani jednu šanci ukončit tento souboj nevyužil a prohrál 4-5. "Mrzela mě každá prohra, ale ta první se Šimonem zabolelal nejvíc," přiznal Tkadli. "Začít výhrou jako největší outsider proti favoritovi by bylo jednoznačně příjemnější."

Po porážce s Radkem Pumprlou zapsal svoji první (a jedinou) výhru, když jednoznačně přehrál svitavského Jana Hlobila. "Kanárek proti Honzovi Hlobilovi byl asi můj nejpozitivnější moment," pousmál se pardubický basketbalista, jenž Tura skolil poměrem 5-0. Ve zbývajících dvou soubojích nestačil na Jana Kozinu a Jakuba Slavíka vždy 2-5.

"Tato soutěž je extrémně náročná a vůbec se nedá srovnávat s pětkovým basketem," podotkl Tkadli, čímž potvrdil slova svého spoluhráče Kamila Švrdlíka (čtěte zde: Kamil po postupu) o fyzické náročnosti boje muže proti muži. "Hned první zapas proti Šimonovi mě stál hodně sil, naneštěstí se mi i "podařilo" si lehce zvrtnout kotník, což nebylo nic příjemného pro zbytek soutěže."

Svůj part v Kooperativa 1 on 1 Challenge odehrál - tak jak je u něj dobrým zvykem - takříkajíc na plné pecky. "V první řadě bych rád poděkoval klubu za projevenou důvěru nominací do této soutěže. Pro mě to byla obrovská zkušenost a zároveň neuvěřitelný zážitek. Možnost porovnat své síly s ostatními hráči Kooperativa NBL vidím jako největší zkušenost z pondělního večera. Věřím že i přes konečný výsledek neodjíždím z ostravské haly s ostudou," doplnil Tomáš Tkadlec.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti