Upravit stránku
02. 09. 2020

TJ Dunans do Beksy!


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice je sedmadvacetiletý americký univerzál TJ Dunans, celým jménem Thomas Dereco Dunans Jr.

Rodák z Atlanty již v Kooperativa NBL působil: v sezoně 2018/2019 oblékal dres BK Olomoucko, přičemž jeho průměry činily 12 bodů + 5 doskoků + 3,7 asistence na zápas (koeficient užitečnosti 14,8). Ve čtyřzápasové čtvrtfinálové sérii proti Bekse patřil k lídrům svého týmu. Průměrně střádal 15 bodů, přičemž zářil zejména v klíčových zápasech číslo 2 a 3, v nichž zaznamenal 23 a 26 bodů. Uplynulou sezonu odehrál ve švýcarském klubu BBC Monthey, jehož byl top-skórerem s průměrem 15,7 bodu (+7,9 doskoku +4,5 asistence, koeficient užitečnosti 21,3). S pardubickým klubem podepsal TJ Dunans jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"S Thomasem jsme byli v kontaktu již před minulou sezonou a jsme velice rádi, že jsme se nyní dohodli na spolupráci. V tomto období nešlo o jednoduchý proces, ale vše se podařilo. Jsme pevně přesvědčeni, že pro náš tým bude velkým přínosem, a to nejen díky své atletičnosti a nesporným basketbalovým kvalitám, ale i zkušenostmi ze svých předchozích angažmá v Evropě. Jedná se o univerzálního hráče, což prokázal jak v průběhu svého působení v Olomoucku, tak poté ve Švýcarsku, kde byl lídrem svého týmu ve všech činnostech. Věříme, že TJ naváže na své výkony ze svých předchozích angažmá i u nás, a bude patřit k oporám našeho týmu na obou polovinách hřiště. Přejeme mu úspěšné působení v Bekse."

Vyjádření asistenta trenéra Adama Konvalinky:

"Hráče jsme vybírali dlouho a velmi pečlivě. Prošli jsme hodně videí a viděli spoustu zápasů, velice důležité však pro nás bylo i to, abychom měli pozitivní reference od bývalých trenérů či spoluhráčů. V momentě, kdy se naskytla příležitost domluvit se s Thomasem, jsme neváhali. V obraně nemá problém se pohybovat na jakékoliv pozici a v útoku se kromě skórování jeví jako týmový hráč: tvoří hru, velmi dobře pouští míč z ruky. Jsme velmi rádi, že je TJ tady a věříme, že pro nás bude velkým přínosem na obou polovinách hřiště, což ostatně ukázal hned na prvních dvou trénincích."

Vyjádření hráče TJ Dunanse:

"Ze svého předchozího působení v Olomoucku si pamatuji, že česká liga je velice kvalitní soutěž, hraje v ní mnoho dobrých hráčů. Pro mě je dobré, že jdu do známého prostředí. Pardubice si pamatuji jako velmi dobrý klub s výbornými fanoušky. Co se týče našeho týmu, už jsem stihl poznat, že jsou tu hodně kvalitní hráči. Máme mladý tým, takže věřím, že budeme předvádět rychlý, agresivní basketbal. Už se moc těším na novou sezonu!"

Thomas Dereco Dunans Jr.:
  • narozen: 21. 12. 1992 v Atlantě (Georgia)
  • kariéra: Martin Luther King High School, NCAA (2013 - 2015 Columbia State, 2015 - 2017 Auburn Tigers), BK Olomoucko, BBC Monthey (Švýcarsko), BK JIP Pardubice
  • výška: 196 cm
  • pozice: 1, 2, 3, 4

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti